Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

25 Milyon Takipçili YouTuber James Charles, Çocuk İstismarında Bulunduğunu İtiraf Etti

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

25 Milyon Takipçili YouTuber James Charles, Çocuk İstismarında Bulunduğunu İtiraf Etti

25 Milyon Takipçili YouTuber James Charles, Çocuk İstismarında Bulunduğunu İtiraf Etti

Kariyerinin ilk dönemlerinde yalnızca ABD’de biliniyor olsa da şu sıralar dünya çapında ün salmış olan James Charles isimli YouTuber, 2021 yılının ilk günlerinden beri cinsel istismar ile suçlanıyordu. İddialara göre YouTube’da 25 milyondan fazla aboneye sahip olan YouTuber, 18 yaşından küçük olan iki çocuğa cinsel içerikli mesajlar atmıştı. Dün bir video yayınlayarak konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Charles, böyle bir olayın yaşandığını itiraf etti.

Söz konusu videoda adeta günah çıkaran YouTuber, yaptığı şeyin ne kadar yanlış olduğunu fark ettiğini ifade ediyor. Çocuklardan bir tanesi ile geçen yıl, diğeriyle ise kısa bir süre önce konuştuğunu söyleyen YouTuber, yaptığından pişman olduğunu, böyle bir şeyin hiç olmaması gerektiğini belirtiyor. Hata yaptığını söyleyen Charles, çocuklarla konuşmaya başlamadan önce farklı platformlar üzerinden çocuklarla ilgili bilgi edinip, onların yaşlarını öğrenmeye gerekmesi gerektiğinin farkındaymış.

“Kendimi sorumlu tutuyorum”

James Charles

Hazırladığı 14 dakikalık videonun başlığını “Kendimi sorumlu hissediyorum” olarak ayarlayan YouTuber, çocuklardan ve onların ailelerinden özür diledi. Bundan sonrası için çok daha dikkatli olacağını söyleyen Charles, konuyla ilgili eğitimler de alacağını ifade etti. Ancak bu tür bir olay James Charles için ilk değildi. YouTuber, geçtiğimiz yıllarda da benzer olaylarla suçlanmış ancak olaylar bir şekilde kapanmıştı.

Gerek Türkiye’de gerek diğer ülkelerde, internet fenomenlerinin karıştığı çocuk istismarı olayları giderek artıyor. Örneğin ABD’de milyonlarca hayranı bulunan müzisyen ve YouTuber Austin Jones, çocuk istismarı nedeniyle hapis cezasına çarptırıldı. Ayrıca 2020’nin en çok kazanan YouTuber’larından David Dobrik, tecavüzle suçlandı. Türkiye’de ise Gaga Bulut olarak bilinen internet fenomeni, koronavirüs pandemisinden önce çocuk istismarı suçundan hapis cezasına çarptırılmış, pandemi nedeniyle de tahliye edilmişti.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.