Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

ABD Adalet Bakanlığı, Binance’e ‘Kara Para Aklama ve Vergi’ Gerekçesiyle Soruşturması Açtı

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ABD Adalet Bakanlığı, Binance'e 'Kara Para Aklama ve Vergi' Gerekçesiyle Soruşturması Açtı

ABD Adalet Bakanlığı, Binance'e 'Kara Para Aklama ve Vergi' Gerekçesiyle Soruşturması Açtı

Sadece ülkemizde değil, dünyada da son ayların en çok konuşulan konularının başında kripto para borsaları ve bu piyasaya yönelik düzenlemeler geliyor. Pek çok kişiye göre kripto para için en güvenilir adreslerden biri ise Binance.

ABD Adalet Bakanlığı ve Milli Gelirler İdaresi, Binance’e kara para aklama ve vergi nedeniyle soruşturma açtı. Bloomberg’e konuşan bir kaynak, Binance’in operasyonları konusunda bilgi sahibi olan kişilerden bu konularda bilgi istedi.

Cayman Adaları merkezli

binance

Binance’in merkezi, off-shore vergi cenneti olarak bilinen ülkelerden Cayman Adaları’nda bulunuyor. Firmanın bir de Singapur’da bir ofisi bulunuyor. Öte yandan Binance’in belirli tek bir merkezinin olmadığını da hatırlatalım. 

Binance’in sözcülüğünü yapan Jessica Jung, şirketin yasal yükümlülüklerin tamamını ciddiyetle ele aldığını ve düzenleyicilerle temas halinde bulunduklarını ifade etti. Şirket, bahsi geçen soruşturma ile ilgili olarak herhangi bir yorumda bulunmazken, kara para aklamayla mücadele konusunda belirlenmiş prensiplere uyum programını oluşturmak için ciddi bir çaba sarf ettiklerini de ifade etti. 

Öte yandan bu haberin Bitcoin üzerindeki etkisi de sert oldu. Haberler çıkmadan önce 50 bin 300 dolar seviyesinden işlem gören BTC, 47 bin dolara kadar geriledi. BTC yatırımları bu düşüşle birlikte ciddi bir kayıp yaşamış oldu. Soruşturmanın ilerleyişine göre kripto para piyasalarına etkilerinin yansıması da olası görünüyor. 

Son günlerde gerek Elon Musk’ın açıklamaları gerekse bu türden soruşturmalar kripto para borsalarında ciddi düşüşlere neden oldu. Sürecin sonucunun ne olacağını kestirmek ise şu an için biraz zor gözüküyor.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.