Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Akıllı dinleme teknolojili Sony WH-1000XM4 tanıtıldı!

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sony, 1000X ailesinin en yeni üyesi tanıtıldı. Gürültü engelleme özellikli Sony WH-1000XM4 özellikleri ile ilgili tüm detaylar belli oldu. Önceki neslinin tüm özelliklerine sahip olan kulaklık, yenilikleriyle de dikkat çekiyor.

Sony WH-1000XM4 özellikleri

Müziği kişiselleştirmeye olanak sağlayan kulaklık, diğer yandan gürültü engelleme özelliğini iyileştirme seçeneği de sunuyor. WH-1000XM4 kulaklıklar, yüksek ve orta frekanstaki sesleri azaltarak Sony’nin bugüne kadarki en iyi gürültü engelleme performansını elde etmenizi sağlıyor.

Her bir kulaklık üzerinde yer alan ve gürültü engellemek için kullanılan iki mikrofon ile İkili Gürültü Sensörü teknolojsi, ortam gürültüsünü yakalar ve verileri güvenilir HD Gürültü Engelleme İşlemcisi QN1’e aktarır. Ardından, yeni bir BLUETOOTH Audio SoC (System on Chip) müzik ve gürültüyü tespit eder ve saniyede 700 defanın üzerinde bir sıklıkta ince ayar yapar. HD Gürültü Engelleme İşlemcisi QN1, yeni bir algoritma kullanarak gürültü engelleme işlemini gerçek zamanlı olarak uygular.

Kulaklıkta Edge-AI seçeneği bulunuyor. Bu da müziği gerçek zamanlı olarak analiz ediyor ve enstrümanları, müzik türlerini, her şarkının kendi özgün unsurlarını tanıyarak sıkıştırmada kaybolan yüksek frekanslı sesleri yeniden oluşturuyor.

WH-1000XM4 kulaklıklar ve uyumlu müzik akışı hizmeti uygulamalarının yüklü olduğu bir Android/iPhone akıllı telefon bir araya getirildiğinde yeni bir sarmalayıcı ses deneyimi olan 360 Reality Audio’nun keyfini çıkarmak mümkün.

WH-1000XM4 üzerindeki Uyarlanabilir Ses Kontrolü, nerede olduğunuzu ve ne yaptığınızı algılayarak ortam sesini ideal dinleme deneyimi elde etmeniz için ayarlayan akıllı bir işlevdir. Uyarlanabilir Ses Kontrolü zamanla sık bulunduğunuz iş yeri, spor salonu ya da en sevdiğiniz kafe gibi lokasyonları tanımayı öğrenir ve sesi duruma uyacak şekilde özel olarak ayarlar.

H-1000XM4’te yer alan yeni bir özellik de kulaklıklarınızı çıkarmanıza gerek kalmadan kısa diyaloglar yapabilmenize olanak tanıyan ve müzik dinlerken kahve sipariş etmeyi daha da kolay hale getiren yenilikçi ‘Speak-to-Chat’ özelliği. Bu sayede kullanıcısının sesini tanıyan kulaklıklar, kullanıcı bir şey söylediğinde otomatik olarak müziği durdurabiliyor. Son konuşmadan 30 saniye sonra ise müzik otomatik olarak başlar.

Kulaklık kulağa takılı olmadığında ise otomatik olarak müziği durduruyor. Bu da pil ömründen tasarruf anlamına geliyor.

Hassas Ses Toplama teknolojisi de kulaklığın kozlarından biri. Bu teknoloji, kulaklık üzerindeki mikrofonlardan beşini en uygun şekilde kontrol eder ve eller serbest konuşma ve Speak-to-Chat için net ve kesin şekilde ses toplamak üzere gelişmiş ses sinyali işlemlemesi gerçekleştirir.

30 saate kadar pil ömrü sunan kulaklığın hızlı şarj fonksiyonu ise 10 dakikalık şarj ile 5 saat kablosuz müzik dinleme olanağı tanır.

WH-1000XM4 aynı zamanda Google’ın, kulaklığınızı çaldırarak bıraktığınız yeri kolayca bulmanızı sağlayan yeni Fast Pair özelliğini de destekler.

Sektör lideri Gürültü Engelleme Özellikli Kablosuz WH-1000XM4 kulaklıklar yaz sonunda siyah ve gümüş renk seçenekleriyle satışa sunulacak.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli