Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Almanya’da Devlete Bağlı Facebook Sayfalarının Güvenlik Nedeniyle Kapatılması İstendi

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Almanya'da Devlete Bağlı Facebook Sayfalarının Güvenlik Nedeniyle Kapatılması İstendi

Almanya'da Devlete Bağlı Facebook Sayfalarının Güvenlik Nedeniyle Kapatılması İstendi

Almanya’da, özel bilgi ve verilerin korunmasından sorumlu üst düzey bir yetkili; Facebook’taki kullanıcı bilgilerinin güvende olmadığını ifade etti. Açıklamayla birlikte devlete bağlı kuruluşların Facebook sayfalarının kapatılması istendi.

Facebook, daha önceleri de benzer konularla gündeme gelmiş, kurucu Mark Zuckerberg durumdan sorumlu tutularak suçlanmıştı. Kimi kullanıcı endişelenerek bu dönemlerde Facebook hesaplarını sildi. Aynı endişe, bu sefer Almanya’da hükümet kurumları için ortaya çıktı.

“Devlete bağlı sayfalar kapatılsın”

ulrich kelber

Federal Bilgi Koruma Komiseri Ulrich Kelber, Almanya’nın üst düzey devlet kurum ve kuruluşlarına Facebook hakkında uyarıda bulunduğu bir yazı gönderdi. Özel bilgi ve verilerin korunmasından sorumlu Kelber, platformun güvenli olmamasından dolayı devlete bağlı tüm Facebook hesaplarının kapatılmasını istedi. 

Ulrich Kelber, gönderdiği yazıda bakanlıkların, devlet dairelerinin ve federal hükümet kuruluşlarının insanları bilgilendirmek için açtığı Facebook sayfalarının güvende olmadığını ifade etti. Platformun veri güvenliğini sağlamada yetersiz olduğunu vurgulayan Kelber, Facebook’un gerekli değişikliklere gitmemesi durumunda bu hesapların zorunlu olarak devlet eliyle kapatılacağını bildirdi.

Federal Bilgi Koruma Dairesi’nin benzer bir uyarıyı daha önce de yaptığını belirten Ulrich Kelber, platform yetkililerinin kullanıcı bilgilerinin korunması ve farklı platformlarda kullanılmasının engellenmesi konusunda yavaş hareket ettiğini ifade etti. Uyarı itibariyle söz konusu sayfaların kapatılması için hesap yönetimlerine 1 yıl süre verilecek. Bu süre içinde Facebook da gerekli adımları atmazsa, ocak ayından itibaren sayfalar zorla kapatılacak.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli