Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Android 11 Final Beta yayınlandı; son aşama!

avatar

Aslı Yorulmaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bugün yayınlanan Android 11 Final Beta sürümü ile bir sürecin son ayağına gelindi. Google’ın yeni işletim sisteminin final beta sürümü Pixel 2, 3, 3a ve 4 için yayınlandı. Bu sürüm, kararlı Android sürümünden önceki son sürümü olacak. Android’in resmi geliştirici blogunda yayınlanan gönderi ile kararlı sürümün yakın olduğu müjdesi verildi.

Twitter kısıtlı özelliğini diğer kullanıcılara açıyorTwitter kısıtlı özelliğini diğer kullanıcılara açıyor

Twitter tweetlere yanıt vermeyi kısıtlama özelliği olarak da adlandırılabilecek özelliğini nihayet diğer kullanıcılar için sunuyor.

Android 11 Final Beta yayınlandı! İşte yenilikler

Beta sürümleri geliştiricilerin uygulama ve oyunları yeni ortama hızlı entegre etmesi için yayımlanıyor. Dolayısıyla gelen yenilikler kullanıcıları değil, geliştiricileri hedef alıyor. Beta 2 ile sistem kararlılığı yerine oturtulmuştu, arayüz tasarımlarındaki yenilikler de Beta 3 ile kararlı hale getirilmiş oldu.

Gelen en dikkat çeker yenilik; uygulamaların konum tespiti için yeni bir yöntemi kullanabilecek olması. Şuana kadarki Android sürümlerinde bir uygulama konumumuzu öğrenmek istediğinde cihazın GPS özelliğinin açılması gerekiyordu. Artık buna gerek kalmayacak, uygulamalar yalnızca kendileri için GPS’i açabilecek. Bu sayede hem gizlilik hem de pil tasarrufu üst seviyeye çıkacak.

android 11 final beta

Diğer yenilikler, geliştiricilerin uygulamalarını daha kolay geliştirebilmesi adına yapılan bazı optimizasyon çalışmalarından ibaret. Yayınlanan yeni beta sürümünün bizleri heyecanlandıran özelliği, son beta sürümü olması. Android 11 Beta sürümünün ardından nihayet kararlı sürümle buluşacağız.

Yeni sürümü edinebilmek için Pixel cihazınıza uygun güncelleme dosyasını Android Flash Tool aracılığıyla yüklemelisiniz. Eğer bir uygulama geliştiricisi iseniz yeniliklere ayak uydurmak için kod editörünüzü güncellemelisiniz.

Android 11 için heyecanlı mısınız? Sizce kararlı sürüm ne zaman yayınlanacak?

Androidandroid 11Android 11 özellikleriandroid 11 betaandroid 11 beta 3Android 11 Beta kullanıma sunulduandroid 11 final betaandroid 11 ne zaman yayınlanacak

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.