Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Android 11 Tabanlı Realme UI 2.0, Çeşitli Modeller İçin Duyuruldu

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Android 11 Tabanlı Realme UI 2.0, Çeşitli Modeller İçin Duyuruldu

Android 11 Tabanlı Realme UI 2.0, Çeşitli Modeller İçin Duyuruldu

Çinli elektronik üreticisi Realme, Android 11 tabanlı olarak geliştirdiği Realme UI 2.0’ı birkaç ay önce duyurmuştu. Hatta Realme X50 Pro için de bu işletim sistemi yayınlanmıştı. Firmanın Realme 7 Pro, Realme 7, Realme X2 Pro gibi çeşitli modellerine de beta güncellemesi gelmişti.

Bu kadarla yetinmemeye karar veren firma, şimdi de Realme UI 2.0 erken erişimine dahil edeceği yeni cihazlar açıkladı. Bu cihazlar arasında Realme X3, Realme X3 SuperZoom, Realme X2, Realme 6, Realme C15 ve Realme C12 gibi modeller yer alıyor. 

Resmi olarak açıklandı

realme UI 2.0

Realme, programa yeni dahil ettiği cihazları Realme Community üzerinden duyurdu. Ayrıca güncelleme için bazı önemli uyarılarda da bulundu. Bunların en başında da akıllı telefonların en az 5 GB boş depolama alanına ihtiyaç duyacağı yer aldı. 

Kullanıcılarına kişisel verilerinin de yedeğini almalarını tavsiye eden Realme, güncellemenin rootlu cihazlarda işe yaramayacağını da belirtti. Beta güncellemesini kuran kişilerin bazı özellikleri de kullanamayacağı ifade edildi. 

Kullanıcıların telefonlarına güncellemeyi almak için izlemeleri gereken yol ise şu şekilde:

Ayarlar sekmesine gidin Yazılım Güncellemesi seçeneğini seçin. Sağ üstte yer alan ayarlar ikonuna basın. Deneme versiyonunu seçin. Bilgilerinizi girin.  Başvurun.

Bazı özellikler betada çalışmıyor

realme UI 2.0

Realme X3 ve Realme X3 SuperZoom kulllanıcıları, beta versiyonda Starry Mode özelliğini ve Pro Night Mode özelliğini kulllanamayacak. Realme X2 Pro kullanıcıları ise Pro Night Mode, 960 fps yavaşlatılmış mod ve DC düşük ışık özelliklerini kullanamayacak. 

Bununla beraber kullanıcılara istedikleri zaman Android 10’a dönüş şansı da veriliyor. Yani güncellemeyi yaptıktan sonra betada kalmak gibi bir zorunluluk yok. Yine de Android 10‘a dönenler, Realme UI 2.0‘a tekrar geçmek istediklerinde verileri yeniden indirmek zorunda kalacak. 

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.