Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Android Telefonlardaki USB Hata Ayıklama Nedir, Güvenli mi?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Android Telefonlardaki USB Hata Ayıklama Nedir, Güvenli mi?

Android Telefonlardaki USB Hata Ayıklama Nedir, Güvenli mi?

Android, uzub yıllardır kullanım bakımından en kolay işletim sistemlerinden biri olarak varlığını sürdürüyor. Kullanıcılar için son derece dostça ve basit bir görünüme sahip olan Android, geliştiriciler için de birçok opsiyon içeriyor. Geliştirici vasfı olan kullanıcılar için özel bir menüye sahip olan Android, geçtiğimiz yıl 1,5 milyar kullanıcı barajını geçmişti.

Android’in geliştiriciler için sunmakta olduğu birçok özellikten biri de USB Hata Ayıklama. Eğer bir Android kullanıcısı iseniz USB Hata Ayıklama’nın adını duymuş olabilirsiniz. Bu yazımızda USB Hata Ayıklama’nın ne olduğundan söz edeceğiz.

Geliştirici Seçenekleri

USB Hata Ayıklama nedir?

USB Hata Ayıklama, Android cihazlarının bilgisayarlar ile iletişim kurabilmesi için geliştirilmiş bir opsiyondur. Asıl görevi Android SDK (Software Development Kit)’nın bir Android cihazla bağlantı kurmasını sağlamak olan USB Hata Ayıklama, geliştiricilerin bilgisayar üzerinde yaptıkları çalışmaları Android cihazlarda test edebilmelerini sağlıyor. Android SDK’nın ne olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

Asıl amacı geliştiricilerin işini kolaylaştırmak olan bu opsiyonun işe yaradığı tek alan bununla sınırlı değil. Android cihazına Root uygulaması yapmak isteyen bir kullanıcının da yolu USB Hata Ayıklama ayarını aktif etmeye çıkıyor.

Android SDK nedir?

USB Hata Ayıklama nasıl açılır?

Adım #1: Ayarlar’a girin, Adım #2: Sistem bölümüne girin, Adım #3: Telefon hakkında bölümüne girin, Adım #4: Yapı numarası satırına art arda 4 kez dokunun, Ekranda “Şimdi bir geliştiricisiniz” yazısı çıkacak. Adım #5: Ayarlar’a geri dönün, Adım #6: Geliştirici Seçenekleri satırına dokunun, Adım #7: En alt satırda ““USB Hata Ayıklama” seçeneğini açıp kapatabilirsiniz, Eğer bir geliştirici değilseniz, kapalı tutmanızı tavsiye ederiz.

Telefon Hakkında Ekranı

USB Hata Ayıklama modunu açık bırakmak güvenli mi?

USB Debugging Onay Ekranı

Android cihazların bilgisayarla olan bağlantısını mümkün kılan ve geliştiricilerin yol arkadaşı olan USB Hata Ayıklama, ihtiyaç dışında aktif tutulmaması tavsiye edilen bir opsiyon. USB Hata Ayıklama’nın aktif olması, Android cihazınızı birçok tehlikeye karşı savunmasız bırakıyor. Bu özellik açıkken cihazınızı halka açık bir alanda şarja takmanız bile cihazınız için problemdir. Art niyetli bir kullanıcı cihazınızı ele geçirdiğinde eğer USB Hata Ayıklama özelliği aktifse herhangi bir PIN’e ihtiyaç duymadan cihaza erişim sağlayabilir.

Android cihazınızı bilgisayarınıza sürekli olarak bağlamıyorsanız ya da USB Hata Ayıklama ile yapmanız gereken rutin bir işlem yoksa bu ayarın kapalı kalmasını tavsiye ederiz. Böylece cihazınızı korumak adına en doğru hamleyi gerçekleştirmiş olursunuz.

USB Hata Ayıklama ile neler yapılabilir?

USB Hata Ayıklama sayesinde Android cihazınızı bilgisayara bağlayarak uygulama geliştirme sürecini hızlandırabilir, gelişmiş komutları kullanabilir ve cihazınıza Root yapabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak USB Hata Ayıklama’yı Android cihazınıza ADB (Android Debug Bridge) komutları göndermek için de kullanabilirsiniz. Bu sayede bilgisayardaki bir APK dosyasını cihaza kurabilir hatta çalışmayan bir cihazın kurtarma işlemini bile yapabilirsiniz.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli