Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Apple Google Stadia hakkında kararını açıkladı!

avatar

Aslı Yorulmaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple, kısa bir süre önce dikkat çeken bir açıklama yaptı. Yaptığı bu açıklama ile birlikte sunucu üzerinden oyun oynanmasına imkan sağlayan yeni streaming girişimlerin, ekosistemdeki yeri netleşmiş oldu. Anlaşıldığı kadarı ile Apple Google Stadia başta olmak olmak üzere tüm servisler karşısında, negatif bir tutum sergileyecek.

Microsoft’tan beklenen TikTok açıklaması!Microsoft’tan beklenen TikTok açıklaması!

Microsoft TikTok ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. Buna göre TikTok, Çinli bir uygulama değil de Amerikalı olabilir!

Apple Google Stadia benzeri servisleri desteklemeyecek

Bilindiği gibi bir süredir Google Stadia, Microsoft xCloud ve Nvidia GeForce Now gibi servisler, oyunların sunucu üzerinden oynanmasına imkan sağlıyor. Kullanıcılar internete bağlı birçok cihazdan, herhangi bir donanım ihtiyacı olmadan sunuculara bağlanabilecek ve bu sunuculardaki üst seviye oyunları oynayabilecek.

Apple Google Stadia

Bu sistemlerin en çok öne çıktığı nokta da mobil cihazlardan üst seviye oyunları oynayabilmek oluyordu. Ancak Apple ekosisteminde bu servislere yer verilmeyecek gibi görünüyor.

iPhone’un düzeltilemeyen güvenlik açığı bulunduiPhone’un düzeltilemeyen güvenlik açığı bulundu

Yeni bir iPhone güvenlik açığı ortaya çıktı. Ancak yeni bulunan güvenlik açığı, güncelleme ile çözülemeyecek gibi görünüyor. İşte detaylar!

Apple Google Stadia başta olmak üzere bahsi geçen tüm bu Microsoft xCloud ve Nvidia GeForce Now servislerinin iPhone ve iPad üzerinden desteklenmeyeceğini ifade etti. Elbette ki firma bazlı bir kısıtlama mevcut değil. Tüm bu sunucu üzerinden oyun oynanmasına imkan sağlayan servisler, App Store üzerinde yer alamayacak gibi görünüyor.

Apple’ın oyun stream servisleri karşısında böyle bir adım atmasının sebebi olarak da App Store politikalarının karşılanmıyor olması gösteriliyor. Oyunların tek tek incelenerek iOS ve iPadOS kullanıcılarına ulaştırılması mümkün olmadığı için böyle bir kısıtlama söz konusu olacağa benziyor.

 

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.