Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Apple Haritalar’ın Etrafa Bak Özelliğinin Kapsamı Genişledi

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple’ın “Apple Haritalar” olarak isimlendirdiği hizmeti, kullanıcılara etkileyici bir navigasyon imkanı sunuyor. Google Haritalar’ın dişli rakiplerinden bir tanesi olan ve bu durumun farkında olan Apple da harita hizmetini geliştirebilmek için elinden geleni ardına koymuyor. Şimdi Apple Haritalar’ın kısa bir süre önce tanıştığımız yeni bir özelliği, daha geniş kapsamda kullanılabilir oldu.

Apple, iOS 13’ün tanıtımı sırasında Apple Haritalar’a yeni bir özellik eklediğini duyurmuştu. “Etrafa Bak” olarak isimlendirilen bu özellik, kullanıcılara bir lokasyonun sokak görüntüsünün nasıl olduğunu sergiliyordu. Ancak bu özellik, ilk duyurulduğunda o kadar da geniş kapsamlı değildi. Apple şimdi, bu özelliğin kapsamını genişleterek yeni lokasyonlarda da Etrafa Bak özelliğinin kullanılmasına imkan tanıdı.

 

Apple, iOS 13’ün tanıtımında yaptığı açıklamalarda Etrafa Bak özelliğinin sadece 8 lokasyonda çalıştığını açıklamıştı. Bu lokasyonlar; ABD’nin New York, Boston ve San Francisco bölgesindeki 8 farklı yerdi. Şimdiyse bu özellik, 4 farklı lokasyonda daha kullanılabilir oldu. Ancak Apple Haritalar’ın Etrafa Bak özelliğinin yeni lokasyonları, ABD sınırları içerisinde değil.

 

Kaynak : https://www.theverge.com/2020/8/4/21355156/apple-maps-look-around-new-data-japan

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli