Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Apple Music, Şarkı Yazarlarını Ön Plana Çıkaracak Behind The Songs’u Aktif Etti

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple Music, Şarkı Yazarlarını Ön Plana Çıkaracak Behind The Songs’u Aktif Etti

Apple Music, Şarkı Yazarlarını Ön Plana Çıkaracak Behind The Songs’u Aktif Etti

Behind The Songs içeriklerine son dönemde oldukça aşina olmaya başlamıştık. Birçok müzik firması özellikle trend şarkıların nasıl yaratıldığı konusunda içerikler sunuyor ve bunları özellikle “Youtube’dan” yayınlıyorlardı. Apple Music de bu konsepti kendine entegre etmeye karar verdi.

Sözlerini çok sevdiğiniz bir şarkının söz yazarına ait tüm şarkıları bulabileceğiniz bir arayüz harika bir deneyim sunabilir, yine muazzam şarkıların çıkış kaynağı aynı stüdyo olabilir. Öncesinde bu tarz filtreleri uygulayabileceğiniz bir portal bulmak oldukça zorken Apple Music üzerinden artık hepsini yapabiliyor olacaksınız.

Stüdyolara, söz yazarlarına ve sezonluk müzisyenlere abonelik imkanı

Apple Music Behind The Sonsgs

Söz yazarları, yapımcılar ve yayıncılar için ortak alan “Behind The Songs’da” Lyrics To Live By ve Song Stories gibi orijinal Apple Music içerikleri de aktif olacak. Behind The Songs ile şarkı sözü, yapım stüdyosu, yayın şirketi gibi aramalar yapıp buralardan çıkan şarkıları dinleyebilecek, içinde bulunan video içeriklere ve editoryal özelliklere katılabileceksiniz.

Ivors Academy ortaklığıyla ortaya çıkan bu projeyle şarkıların arkasında kalan birçok isim konusunda daha detaylı bilgi sahibi olacaksınız. İngiltere ve İrlanda’nın şarkı yazarlarını ve bestecilerini temsil eden ve her yıl ‘Ivors’ ödül törenini düzenleyen Ivors Academy’nin bu konuda emeğinin büyük olduğuysa kesin. Platformda yine Rising Star Award With Apple Music ödülleri de yayınlanacak. (27 Temmuz 2021’de açıklanacak)

Nile Rodgers Behind The Songs’u değerlendirdi

Nile Rodgers

Chic grubunun gitaristi, Amerikalı aranjör, yapımcı ve Apple Music üzerinde şarkı sözü yazarlarının hikayelerine yer veren “Deep Hidden Meaning” isimli radyo programının sahibi Nile Rodgers, Behind The Songs’u yeni bir yuva olarak değerlendiriyor. Şarkı sözü yazarları topluluğuna böyle bir yatırım yapılması sonucunda daha kaliteli işler çıkabileceğini belirtiyor.

Sanatçıların kazandıklarının yanında müzisyenlerin ve söz yazarlarının kazandıkları devede kulak kalıyor. Söz yazarlarının kendi toplulukları dışında bugüne kadar kendilerini ifade edebilecekleri net bir platform bulunmuyordu. Yine birçok müzik severin, sevdikleri şarkıları dinlerken söz yazarlarının kim olduğuna dair fikri bile yok.

Apple Music birçok anlamda müzik dünyasında radikal bir değişikliğe neden olacak gibi duruyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Söz yazarlığı konusunda cesaretlenecek isimler doğar mı sizce?

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli