Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Apple’ın 2021 Yılında Çıkacak İşletim Sistemlerinin İsimleri İlk Kez Açığa Çıktı

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple'ın 2021 Yılında Çıkacak İşletim Sistemlerinin İsimleri İlk Kez Açığa Çıktı

Apple'ın 2021 Yılında Çıkacak İşletim Sistemlerinin İsimleri İlk Kez Açığa Çıktı

Apple’ın açık kaynak kodlu tarayıcı motoru WebKit, şirketin yaklaşmakta olan yeni işletim sistemleri ile ilgili ilk referansları vermeye başladı. 9to5Mac tarafından keşfedilen kaynak kodlar, şirketin WWDC 2021 etkinliğinde tanıtması beklenen işletim sistemlerinin isimlerinin neler olacağı resmen gözler önüne seriyor.

Aslına bakacak olursak Apple, WebKit kaynak kodları arasında yeni işletim sistemlerinden bahsederken, sürüm isimlerini gizlemek adına “TBA” şeklinde bir ibare kullanıyor. Bu ibare bir süre sonra değişerek, işletim sisteminin resmi isminin açığa çıkmasını sağlıyor. İşte WebKit kodlarında yapılan son güncelleme, yaklaşan işletim sistemlerinin isimlerinin resmileştiğini gösteriyor. Ancak bu resmiyet, pek de heyecan uyandıracak bir şey değil.

WebKit kodları, yeni sürümlerin özellikleriyle ilgili detay vermiyor

Apple WebKit

Apple WebKit’te yer alan kodlar, şirketin iPhone modelleri için geliştirmekte olduğu yeni işletim sisteminin iOS 15, Mac bilgisayarlar için geliştirdiği yeni işletim sisteminin isminin ise macOS 12 olacağını gözler önüne seriyor. 

WebKit kaynak kodlarında yer alan bilgiler, Apple’ın yaklaşan işletim sistemleriyle ilgili ilk referansları. Ancak bu referanslar, işletim sistemlerinin sunacağı özelliklerle ilgili hiçbir bilgi sunmuyor. Bu yıl tamamen çevrimiçi olarak gerçekleştirilmesi beklenen WWDC 2021 etkinliği, her iki işletim sisteminin de tüm özelliklerini gün yüzüne çıkaracak. Haziran ayında gerçekleşeceği düşünülen etkinliğin kesinleşmiş tarihi ise muhtemelen günler içerisinde açıklanacak.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli