Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Bazı Türk Mobil Oyun Şirketlerini Satın Alan Zynga: Bünyemize Yeni Markalar Katılacak

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bazı Türk Mobil Oyun Şirketlerini Satın Alan Zynga: Bünyemize Yeni Markalar Katılacak

Bazı Türk Mobil Oyun Şirketlerini Satın Alan Zynga: Bünyemize Yeni Markalar Katılacak

Geçtiğimiz yıl içerisinde İstanbul merkezli oyun şirketi Peak Games’i 1,8 milyar dolara satın alan ve başarılarıyla ABD’nin en büyük mobil oyun şirketlerinden biri haline gelen Zynga, yatırımlarını genişletmek ve farklı şirketleri de bünyesine katmak istediğini açıkladı. 

Eskiden kimsenin Zynga’nın telefonlarını bile açmaya tenezzül etmediğini ancak şimdi dünyanın önde gelen markalarından biri haline geldiğini belirten şirket, 2020 senesi içerisinde bütçesini artırmak adında 850 milyon dolar değerindeki tahvili halka sunmuştu. 

Zynga’nın günlük kullanıcı sayısı 36 milyonu geçti

zynga

Zynga CEO’su Frank Gibeau, şirket yatırımlarını genişleteceğine dair yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Bildiğiniz üzere bu piyasada uzun süredir küçük şirketlere yardımcı olan bir kuruluş olarak faaliyetlerimize devam ediyoruz. Daha iyi şirketler, daha iyi kültürler ve daha iyi ekipler için hızlı bir şekilde ilerlemeye devam edeceğiz.”

Sadece 1 yıl içerisinde Peak Games’i 1,8 milyar dolara, Rollic hisselerinin de %80’ini 180 milyon dolara satın alan şirket, günlük aktif kullanıcılarının son dönemde %77 artış göstererek 36 milyona çıktığını açıkladı. 

2021 yılı için 2,6 milyar dolarlık ön gören şirket, bu gelirlerin bir kısmını yeni satın alımlar için kullanabileceklerini ancak adımlarını sağlam atarak nokta atışı yatırımlar yapmak istediklerini belirtti. Senelik takviminde Puzzle Combat, Farmville 3 ve Star Wars gibi oyunları dahil eden şirket, bir yandan da küçük çaplı oyunlar yapmaya devam edecek. 

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli