Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Bill Gates: Zengin Ülkeler, Metan Gazı Emisyonunu Azaltmak İçin ‘Sentetik Et’ Tüketmeye Başlamalı

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bill Gates: Zengin Ülkeler, Metan Gazı Emisyonunu Azaltmak İçin 'Sentetik Et' Tüketmeye Başlamalı

Bill Gates: Zengin Ülkeler, Metan Gazı Emisyonunu Azaltmak İçin 'Sentetik Et' Tüketmeye Başlamalı

Dünyanın en zeki ve en zengin iş insanlarından Bill Gates, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda iklim değişikliğine karşı verilen mücadele için yeni tavsiyelerde bulundu. Hayvanların yetiştirdikleri sırada ağzından metan gazı salınımı yaptığını belirten Gates, bu emisyonu azaltmak için zengin ülkelerin %100 sentetik sığır etine geçmesi gerektiğini dile getirdi.

Gates, sentetik sığır etine alışmanın her ne kadar zor olacağını söylese de zaman geçtikçe insanların bu tada alışacaklarını, sentetik etlerin daha da geliştirilip lezzetli hale getirileceğini belirtti.

“Sentetik ete geçilirse metan emisyonlarda %20 azalma görülecek”

sentetik et

Çiftlik hayvanlarının midesinde bulunan bakterilerin ot gibi besinleri parçaladıkça ortaya metan gazı çıkardıklarını belirten iş insanı, biyolojik yaşamın bir gerçeği olan bu durumun önüne sadece sentetik et yemeye başlanarak geçilebileceğini açıkladı. 

Gates, sentetik sığır etine geçmenin metan emisyonlarını %20 oranında azaltacağını belirttiği açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Tüm zengin ülkelerin %100 sentetik sığır etine geçmesi gerektiğini düşünüyorum. Gerçek ve sentetik et arasındaki lezzet farkında zamanla alışalıcağını düşünüyorum ve iddia ediyorum ki sentetik etin tadı zamanla daha lezzetli gelmeye başlayacaktır.”

Dünyadaki tüm ülkelerin sentetik sığır etine geçmesinin mümkün olmadığını belirten Gates, bu tarz ülkelerde metan emisyonunu azaltabilmek için hayvan genetiğinde değişiklikler yapılması gerektiğini vurguladı.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.