Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

BioNTech ve AstraZenaca Aşılarının Yüksek Riskli Grupta Etkili Olduğu Açıklandı

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

BioNTech ve AstraZenaca Aşılarının Yüksek Riskli Grupta Etkili Olduğu Açıklandı

BioNTech ve AstraZenaca Aşılarının Yüksek Riskli Grupta Etkili Olduğu Açıklandı

Bilindiği üzere koronovarisün yeni varyantlarının ardı arkası kesilmiyor. Bu durum doğal olarak tüm dünyada aşılara karşı soru işaretleri oluşturuyor. İngiltere Halk Sağlığı Merkezi, bugün yaptığı açıklamada BioNTech ve AstraZeneca aşılarının yüksek riskli gruplarda, belirti gösteren COVID-19 enfeksiyonuna karşı etkili olduğunu açıkladı. Merkezin açıklaması, virüse karşı savunmasız 1 milyon kişi üzerinde yapılan bir araştırmaya dayanıyor.

İngiltere Halk Sağlığı Merkezi, risk gruplarında genel aşı etkinliğinin, belirti gösteren hastalığa karşı AstraZeneca veya BioNTech aşısının ilk dozundan itibaren, yaşa göre küçük bir fark görülse de %60 olduğunu açıkladı.

İkinci dozda koruma oranı %89’a çıkıyor

COVID-19 aşı

Merkezin açıklamasına göre %60 olan bu etkinlik seviyesi 16 ila 64 yaşları arasındaki kişilerde ikinci doz AstraZeneca aşısından sonra %81’e yükselmekte; BioNTech aşısına yönelik ise herhangi bir veri bulunmamakta. 64 yaşın üzerindeki kişilerde BioNTech aşısının ikinci doz itibarıyla etkinliği %89 olarak kaydedilirken aynı grupta bu oran AstraZeneca’nın ikinci dozu itibarıyla %80 olarak ifade edilmekte.

İngiltere Halk Sağlığı Merkezi Bağışıklama Bölümü Başkanı Mary Ramsay, araştırma hakkında “Bu gerçek dünya verileri ilk kez, klinik olarak COVID-19’a karşı savunmasız olan çoğu insanın iki doz aşıdan sonra hala yüksek düzeyde korunduğunu gösteriyor” dedi.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.