Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Bir Araştırmaya Göre Android Kullanıcıları, İkili İlişkilerde iPhone Sahiplerinden Daha İyiler

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bir Araştırmaya Göre Android Kullanıcıları, İkili İlişkilerde iPhone Sahiplerinden Daha İyiler

Bir Araştırmaya Göre Android Kullanıcıları, İkili İlişkilerde iPhone Sahiplerinden Daha İyiler

Akıllı telefonların fiyat ve özelliklerini kıyaslayan küresel internet sitesi “CompareMyMobile“, akıllı telefon kullanıcılarının alışkanlıklarına yönelik bir araştırma yaptı. 2.000’den fazla kişinin katılımıyla yapılan bu araştırma, Android kullanıcılarının ikili ilişkilerde daha iyi olduğu sonucunu ortaya koydu. Araştırmaya göre iPhone sahipleri, Android kullanıcılara göre biraz daha fazla rahatsız edici alışkanlıklara sahipler.

Rahatsız edici alışkanlıklar herkes için değişen şeylerdir. Haliyle CompareMyMobile ekibi, bu alışkanlıkların neler olduğunu belirleyebilmek için ikili ilişkiler üzerine yoğunlaştılar. Bu bağlamda 12 farklı kriter belirlemeyi başaran şirket, bu kriterleri siteye gelen herkese yöneltti. İlginç bir şekilde CompareMyMobile’ın belirlediği tüm rahatsız edici özelliklerde, iPhone sahipleri biraz daha öndeydi.

iPhone sahiplerinin yüzde 75’i, TV ya da film izlerken telefonu ile oynuyor

iPhone

Yapılan araştırmada sorulan sorulardan bir tanesi, televizyon ya da film izlerken telefon kullanıp kullanılmadığına ilişkindi. Garip bir şekilde her iki kullanıcı grubu da en çok bu alışkanlığa sahipler. iPhone sahiplerinin yüzde 75’i, Android telefon sahiplerinin ise yüzde 59’u, TV ya da film izlerken telefonuyla oynadığını belirtti. Bir filmin ortalama 90 dakika sürdüğünü kabul edecek olursak, telefonlardan bu kadar bile uzak kalamamak çok acı bir durum.

Öte yandan; birisiyle konuşurken telefon kullanma, çok fazla sosyal medya paylaşımı yapma ve paylaşılan her fotoğrafta filtre kullanma, yemek yerken telefon kullanma, görüşme sırasında yüksek sesle konuşma, bir mesajda anlatılabilecek bir şeyi onlarca mesaja bölme, mesajlara cevap vermeme ve yemek fotoğrafları çekme konusunda da iPhone sahipleri daha kötü durumdalar.

İşte o araştırmaya dair detaylı sonuçlar

Araştırma sonuçları

Araştırma, iPhone sahipleriyle ilgili çarpıcı sonuçlar ortaya koyuyor olsa da sonuçlar, belirleyicilik açısından yetersiz. Neticede 2.000 kişilik bir araştırmanın sonuçlarından bahsediyoruz ve kimseyi de itham etmek istemeyiz. Ancak yukarıda gösterdiğimiz maddeleri kendi içinizde değerlendirip, bu alışkanlıklardan bir ya da birden çoğuna sahipseniz, öz eleştiri yapmanız gerektiğini ifade edebiliriz.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.