Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Bir Kripto Para Yatırımcısı, Yalnızca 20 Dolar ile Trilyoner Olduğunu İddia Ediyor

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bir Kripto Para Yatırımcısı, Yalnızca 20 Dolar ile Trilyoner Olduğunu İddia Ediyor

Bir Kripto Para Yatırımcısı, Yalnızca 20 Dolar ile Trilyoner Olduğunu İddia Ediyor

Son yılların en çok konuşulan yatırım araçları haline gelen kripto paralar, insanların zengin olmasını sağladığı gibi tüm mal varlıklarını yitirmelerine de yol açabiliyor. Oldukça spekülatif olan kripto paralar, yatırımcıların Elon Musk örneğinde gördükleri gibi saniyeler içerisinde birkaç kat değerlenebiliyorlar. Şimdi sizlere, yalnızca 20 dolarlık bir yatırımla trilyoner olduğunu iddia eden bir adamdan bahsedeceğiz.

Christopher Williamson isimli bir adam, sosyal medyada yaptığı bir paylaşım ile gündem haline gelmeyi başardı. Williamson, Twitter’da yaptığı bu paylaşımda yalnızca 20 dolarlık Rocket Bunny yatırımı yaptığını, sabah uyandığında ise trilyoner olduğunu ifade ediyordu. Fox 13 News’in de bu olayı manşete taşımış olması, herkesin kafasını karıştırdı.

İddianın asılsız olma ihtimali de mevcut

Coindesk

Coinbase isimli kripto para borsasını kullandığını söyleyen Williamson, her sabahki rutini olan kripto para yatırımlarının durumunu görmek için Coinbase‘e girdiğini ve gördükleri karşısında şaşkınlık geçirdiğini ifade ediyor. Hatta bu kripto para yatırımcısı, hesabındaki toplam bakiyeyi gördüğünde hala uyuduğunu ve rüyada olduğunu düşünmüş. Daha sonra arkadaşlarıyla iletişime geçen adam, bunun bir rüya olmadığını saatler sonra anlamış.

20 dolarının nasıl 1 trilyon doların üzerine çıktığını anlamaya çalışan yatırımcı, Coinbase isimli borsayla iletişime geçtiğini söylüyor. Kendisine dönüş yapan şirket, hesap bilgilerinin inceleneceğini ve Williamson’a dönüş yapacağını söylemiş. Bu süreçte zenginliğinin keyfini sürmeye de başlayan yatırımcı, Twitter’da fenomen olmaya başlamış durumda. Peki bu adam, gerçekten de trilyoner olmuş olabilir mi? Bunun cevabı düşük bir ihtimal olsa da evet.

Coinmarketcap

Coinmarketcap’e baktığımızda, Rocket Bunny isimli kripto para biriminin takip edilmeyen projelerden bir tanesi olduğunu görüyoruz. Ayrıca bu kripto para birimi, Coinbase’te listelemeye kapatılmış ya da bu borsaya hiç eklenmemiş durumda. Yaptığımız kontrollerde, Rocket Bunny almak isteyenlerin Uniswap kullanmaları gerektiğini görüyoruz. Ancak eğer bu kripto para birimi Coinbase’te listelendiyse ve Williamson, kaldıraçlı işlem açarak bilmeden de olsa bir şey yaptıysa, dolar trilyoneri olmayı başarmış olabilir.

Ancak olayın netleştirilmesi için Coinbase’in bir çalışma yürütmesi gerekiyor. Yapılacak bu çalışma, Williamson’ın hesabında muhtemelen bir hata olduğunu gözler önüne serecek. Zira bu yatırımcının 20 dolarlık Rocket Bunny alarak bu kripto para birimi sayesinde trilyoner olması pek de mümkün değil. Çünkü elimizdeki veriler, bunun olası olmadığını gösteriyor. Yine de konuyla ilgili resmi  bir açıklamaya ihtiyaç var…

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli