Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Bir YouTuber, Video İçin ‘Soygun Şakası’ Yapmaya Çalışırken Silahla Öldürüldü

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bir YouTuber, Video İçin 'Soygun Şakası' Yapmaya Çalışırken Silahla Öldürüldü

Bir YouTuber, Video İçin 'Soygun Şakası' Yapmaya Çalışırken Silahla Öldürüldü

Şimdiye kadar YouTube, TikTok, Insatgram gibi sosyal medya platformlarına ‘içerik’ üretme girişimlerinin ölümle sonuçlandığı pek çok haber duyduk. Genellikle tehlikeli eylemler sonucunda beraberinde ölüm getiren bu tür olaylara bir yenisi daha eklendi; henüz 20 yaşında olan bir genç, ne yazık ki bir YouTube videosu uğruna vurularak hayatını kaybetti.

ABD’nin Tenessee eyaletinde gerçekleşen talihsiz olayda, polisin açıklamalarına göre, 20 yaşındaki Timothy Wilks ve bir arkadaşı, YouTube kanalına bir soygun şakası videosu çekiyordu ve Wilks, bu ‘şaka’ için elinde kasap bıçağıyla bir grup insanın üzerine yürüdü. Grupta yer alan David Starnes Jr. ise olay anında Wilks’i vurdu. Starnes’in silah taşıma izni olup olmadığı ve olaylar sırasında Wilks ile birlikte olan arkadaşının durumu ile ilgili ise henüz bir bilgi paylaşılmadı.

‘Meşru müdafaa için ateş ettim’:

Timothy Wilks

Yaşanan olay sonrası polise ifade veren Starnes, şakadan veya videodan haberi olmadığını ve Wilks’i kendisini korumak için vurduğunu belirtmiş. Durum o kadar şaşırtıcı ve üzücü ki, insanların üzerine kasap bıçağıyla yürümenin ne gibi sonuçlar doğurabileceğinin hesaplanmaması ve bunun yalnızca bir video için yapılmış olması bu konuda çizginin ne derece aşıldığını gösteriyor.

Üstelik tüm bunlar sonucunda henüz 20 yaşında olan bir genç hayatını kaybediyor ve onu vuran kişinin de ne gibi bir ceza ile karşılaşacağı bilinmiyor. Fakat şu an için Starnes’in olay ile ilgili olarak herhangi bir suçlama ile karşılaşmadığı biliniyor.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.