Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

BlackBerry, Muhtemelen Tuşlu Olacak 5G Destekli Bir Amiral Gemisi Telefon Geliştiriyor

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

BlackBerry, Muhtemelen Tuşlu Olacak 5G Destekli Bir Amiral Gemisi Telefon Geliştiriyor

BlackBerry, Muhtemelen Tuşlu Olacak 5G Destekli Bir Amiral Gemisi Telefon Geliştiriyor

Yıllar önce piyasaya sürdüğü cep telefonlarıyla tüketicileri kendisine bağlamayı başaran BlackBerry, akıllı telefon sektörüne bir türlü ayak uyduramadı. Bu da şirketin, piyasadan silinme noktasına yol açtı. Geçtiğimiz yıl itibarıyla da TCL ile olan ortaklığını sona erdiren şirketin, bir daha telefon sektörüne girmesi beklenmiyordu. Ancak şirket CEO’su Peter Franklin tarafından yapılan açıklamalar, BlackBerry’nin yeni bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını gösteriyor.

BlackBerry, son telefon modelini TCL bünyesinde, 2018 yılında duyurmuştu. “KEY2 LE” olarak isimlendirilen bu telefon, çentik ve çerçevelerin son bulduğu bir dönemde, kullanıcılara tuşlu telefon deneyimi sunuyordu. Haliyle bu cihaz da pek tutmadı ve TCL, BlackBerry ile daha fazla uğraşmama kararı aldı. Kendine yeni bir çözüm yolu arayan BlackBerry, çareyi OnwardMobility isimli bir teknoloji şirketinde bulmuştu. Ancak az önce de dediğimiz gibi, şirketin bir daha telefon üretmesi beklenmiyordu. OnwardMobility ise BlackBerry’den hala umutlu gibi görünüyor.

BlackBerry’nin yaklaşan telefonu, tuşlu ve 5G destekli olacak

BlackBerry

CEO Peter Franklin tarafından yapılan açıklamalara göre şirket bu yıl, yeni bir amiral gemisi telefon duyurusu yapacak. Bu akıllı telefonun fiziksel klavyesi olabileceğini ifade eden Franklin, cihazın 5G bağlantı desteğine de sahip olacağını açıkladı. Önce Kuzey Amerika ile Avrupa pazarına yoğunlaşacaklarını belirten BlackBerry CEO’su, telefonun önümüzdeki süreçte Asya pazarına da girebileceğini söylüyor.

BlackBerry’nin amiral gemisi telefonunun hiçbir özelliği bilinmiyor. Ancak şirket, bugüne kadar piyasaya sürdüğü akıllı telefon kategorisindeki ürünlerinde, beklentileri karşılamayan donanım özellikleri kullanmıştı. CEO’nun amiral gemisi vurgusu, bu kez daha güçlü donanım özelliklerine sahip bir telefonun gelebileceğini düşündürüyor olsa da heyecanlanmadan önce, bu telefonla ilgili sızıntıları beklemek gerek.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.