Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Boston Dynamics, Koli Taşıma İşini Tertemiz Yapan Yeni Robotu Stretch’i Tanıttı

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Boston Dynamics, Koli Taşıma İşini Tertemiz Yapan Yeni Robotu Stretch'i Tanıttı

Boston Dynamics, Koli Taşıma İşini Tertemiz Yapan Yeni Robotu Stretch'i Tanıttı

Son dönemde insan gücünü azaltmaya yönelik robotları ile dikkat çeken Boston Dynamics, Spot isimli köpek robotu başta olmak üzere madencilikten ham petrol tesislerine kadar birçok farklı alanda yardımcı robotları satışa sunmuştu. 

ABD merkezli şirket, bu sefer lojistik alanına yoğunlaşarak yeni kare robotu Stretch’i tanıttı. Tasarımsal olarak ne insana ne de hayvana benzetilen yeni robot, sadece bir görevi gerçekleştirmek üzere tasarlanmış; kolileri taşımak

Stretch, 2022 yılında satışa sunulacak

Boston Dynamics Stretch

Yürüyen bantların olmadığı depolarda en büyük sıkıntı, ağır kolilerin taşınması ve araçlara yüklenmesi olarak görülüyor. Bu tür depolarda tüm iş gücü insanlara kalıyor ve bu da çalışanları yormakla birlikte işlerin yavaşlamasına yol açıyor. Boston Dynamics İş Geliştirme Başkanı Michael Perry, sıfırdan otomasyon altyapısını kurmanın son derece maliyetli olabileceğini ve Stretch’i büyük maliyetler gerektirmeden, işlerin kolay bir şekilde hallolması için tasarladıklarını dile getirdi.

Stretch, tamamen mobilite odaklı olmakla birlikte kare bir gövde üzerine inşa edilmiş ve saatte tam 800 kez hareket kabiliyetine sahip. İnsan gücü ile son derece benzer bir deneyim sunan Stretch’in 2022 yılı içerisinde piyasaya sürülmesi kararlaştırılsa da ne kadar bir fiyat etiketine sahip olacağı henüz belli değil. 

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.