Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Çin, Dünyanın Yarısından Fazlasını Barındırdığı Bitcoin Madencilerini Kovmaya Başladı

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çin, Dünyanın Yarısından Fazlasını Barındırdığı Bitcoin Madencilerini Kovmaya Başladı

Çin, Dünyanın Yarısından Fazlasını Barındırdığı Bitcoin Madencilerini Kovmaya Başladı

Kripto para denince akla gelen ilk ülkelerin başında Çin’in gelmesinin ardında çok önemli bir neden yatıyor. Çin, kripto para madenciliği konusunda diğer tüm ülkelerden açık ara farkla kendisini ayırıyor. Öyle ki tahminlere göre dünyadaki tüm madencilik faaliyetlerinin %65 ila %75’i Çin’de gerçekleştiriliyor. Fakat geçtiğimiz haftalarda ülke, kripto para madenciliğine yönelik sert tedbirler alacağını açıklamıştı.

Bu açıklamanın ardından ülkedeki madencilik şirketlerinin de ülkeden kaçmaya başladıklarını sizlerle paylaşmıştık. Çin, yaptığı açıklamanın aksine herhangi bir eylem yapmazken kripto para madencilerini de ülkeden kovmaya devam ediyor.

Teksas, madencilik göçünün en büyük hedeflerinden biri haline geldi:

teksas

Madencilerin sayısındaki düşüş, özellikle Çin özerk bölgesi İç Moğolistan’da gözle görülür hale geldi. Çin’in iklim hedeflerine erişemeyen bölgenin yöneticileri, Bitcoin madencilerine bölgeyi terk etmeleri için 2 ay verdi. Yöneticiler, enerji kaybı konusunda ana sorumlu olarak Bitcoin madenciliğini gösterdi.

Çin’den ayrılan kripto para madencilerinin gidebilecekleri en uygun yerlerse enerji maliyeti düşük olan herhangi bir yer. Bu konuda olası seçeneklerden birisi Çin’in kapı komşusu Kazakistan. Ülkedeki kömür madenleri, ucuz ve bol enerji vadediyor ve bu da madencilerin ilgisini çekiyor.

Öte yandan madencilerin ilgisini çekecek ve uzmanların açıklamasına göre madenciliğin merkezlerinden birisi haline gelecek ABD’nin Teksas eyaleti de büyük ve iyi bir seçenek. Zira eyalet, dünya çapında en ucuz elektrik hizmetlerinden birine sahip ve eyalette madencilik şirketi kurmak, diğer tüm bölgelere kıyasla daha kolay. Öte yandan eyaletteki güneş ve rüzgar enerjisi seçenekleri de gelecekte bir zorunluluk haline geleceği öngörülen yeşil enerjiyle madencilik hedefi nedeniyle fazlasıyla ilgi çekici.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.