Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Çin’in Bitcoin Madenciliğini Yasaklaması, Kripto Para Piyasasını Alt Üst Etti: İşte Son Durum

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çin'in Bitcoin Madenciliğini Yasaklaması, Kripto Para Piyasasını Alt Üst Etti: İşte Son Durum

Çin'in Bitcoin Madenciliğini Yasaklaması, Kripto Para Piyasasını Alt Üst Etti: İşte Son Durum

Son yılların en popüler yatırım araçlarından bir tanesi haline gelen kripto paralar, şu sıralar yatırımcısının canını sıkıyor. Nisan ayında 60 bin doların üzerinde işlem gören Bitcoin’in neredeyse yüzde 50 değer kaybetmesi, altcoinlerin de çok ciddi bir şekilde değer kaybetmesine yol açıyor ve yatırımcının cebindeki para giderek eriyor. Kötü haberlerin pompalanması üzerine Çin’in aldığı madenciliği yasaklama kararı ise şu sıralar piyasaların tamamen kan gölüne dönmesine yol açmış durumda.

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, Çin hükümetinin Bitcoin madencilerini ülkeden kovmaya başladığını aktarmıştık. Bu durum, geçtiğimiz hafta ufaktan toparlanan piyasaların yeniden alt üst olmasına yol açtı. Başta Bitcoin olmak üzere piyasadaki tüm kripto para birimleri, an itibarıyla değer kaybetmeye devam ediyorlar.

İşte en büyük 10 kripto para birimindeki son durum

Coinmarketcap

Coinmarketcap’te yer alan verilere baktığımızda, Bitcoin’in son yirmi dört saatte yüzde 7’den fazla değer kaybı yaşadığını ve şu sıralar 33 bin dolar olduğunu görüyoruz. Bu bağlamda, son bir haftadaki değer kaybu ise neredeyse yüzde 20’ye ulaşacak durumda. Benzer bir durum, Ethereum, Binance Coin, Cardano, Dogecoin, Ripple, Polkadot ve Uniswap için de geçerli. Dolara endeksli altcoinlerden olan Tether ve USD Coin ise bu durumdan zaten etkilenmiyor.

Bu arada, piyasalarda yaşanan düşüşlerin piyasa hacmini de etkilediğini hatırlatmak gerek. Hatırlayacak olursanız geçtiğimiz aylarda sizlere, kripto para piyasalarının toplam hacminin 2 trilyon doları aştığını söylüyorduk. Son veriler ise piyasa hacminin 1,3 trilyon dolara kadar gerilediğini görüyoruz. Bu da yatırımcının piyasadan çekildiği anlamına geliyor.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.