Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Çocuklara Özel İçerik Platformu YouTube Kids, Türkiye’de Kullanıma Sunuldu

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çocuklara Özel İçerik Platformu YouTube Kids, Türkiye'de Kullanıma Sunuldu

Çocuklara Özel İçerik Platformu YouTube Kids, Türkiye'de Kullanıma Sunuldu

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube, platformda her yaştan insana hitap eden içeriklere sahip ancak bu içeriklerden bazıları özellikle çocuklar için pek de uygun değil. Bu durumun farkında olan Google, çocuklar için “YouTube Kids” adında bir yan uygulama yayınlamış ve çocuklar için faydalı ve keyifli içerikleri tek bir uygulamada toplamış durumda.

YouTube Kids, bugün itibarıyla Türkiye’de de hizmete başlıyor. Google Türkiye, YouTube Kids’in Türkiye lansmanı sırasında yapmış olduğu açıklamalarda çocuklara özel olarak geliştirilen bu hizmet sayesinde ebeveynlerin çocuklar için içerik profilleri oluşturabileceğini, zamanlayıcılar oluşturarak içerik tüketim saatlerini düzenleyebileceğini ifade etti.

Google, Türkiye’nin 20 kentinde çocuklar için bir eğitim programı başlatıyor

YouTube Kids tablet

Yine Google Türkiye tarafından yapılan açıklamalara göre şirket, 250 bin dolarlık bir bağış ile Türkiye’nin 20 kentinden 200 bin çocuğa ulaşmayı hedeflediği bir eğitim programı başlatıyor. İnternet kullanımı konusunda çocukları bilgilendirmeyi amaçlayan bu eğitim programında BTK’nın Güvenli İnternet hizmeti ve Bilgi Teknolojileri İnternet Güvenliği Derneği de Google Türkiye‘nin paydaşlarından olacak.

Google Türkiye, YouTube Kids uygulamasını, “Çocuklara daha güvenli bir ortam sunmak amacıyla tasarlanan YouTube Kids, çocukların yeni içerikleri ve heyecan verici ilgi alanlarını kendi başlarına keşfetmelerini hem daha kolay hem daha eğlenceli hale getirirken ebeveynler ile bakıcıların bu yolculuklarında onlara rehberlik etmesini kolaylaştırır” şeklinde açıklıyor.

YouTube Kids, çocuklar için güvenli bir dijital ortam sunuyor

Telefon kullanan çocuk

Çocuklar için çok daha güvenli bir dijital ortam sumayı vadeden YouTube Kids’te ebeveyn odaklı içerik ve koleksiyonlar, yaşa göre içerik düzeyi, uygulama zamanlayıcı ve içerik engelleme gibi önemli araçlar yer alıyor. Ayrıca sanal ve zanaat, oyuncaklar ve oyunlar, öğrenim ve hobiler, diziler ve çizgi filmler gibi farklı kategorilerden her çocuğun ilgisini çekebilecek içerikler, YouTube Kids’i çocukların bolca vakit geçirebileceği bir uygulama haline getiriyor.

YouTube Kids’in web sürümüne buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca hemen aşağıdaki bağlantılardan YouTube Kids’in Android ve iOS uygulamalarını da indirebilirsiniz.

YouTube KidsİNDİR YouTube KidsİNDİR sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli