Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17 Mayıs’a Kadar Sürecek Tam Kapanma Kararını Açıkladı: İşte Detaylar

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17 Mayıs'a Kadar Sürecek Tam Kapanma Kararını Açıkladı: İşte Detaylar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17 Mayıs'a Kadar Sürecek Tam Kapanma Kararını Açıkladı: İşte Detaylar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının girişinde ABD Başkanı Joe Biden’a yüklenerek “soykırım” açıklamasına da sert tepki gösterdi. Konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamanın ardından da çok beklenen kararları açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, alınan kararların vaka sayılarının azaltılması için büyük öneme sahip olduğunu söyledi. Konuşmasının son bölümünde de alınacak önlemleri ve tam kapanma kararının detaylarını açıkladı.

2,5 hafta tam kapanma

sokağa çıkma yasağı

Uzun süredir tartışılan tam kapanma kararı geldi. 29 Nisan 2021‘de saat 19:00’da tam kapanma başlayacak. Tam kapanma süreci 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05:00’e kadar sürecek. Üretim, imalat, gıda, sağlık gibi alanlardaki istisnalar hariç tüm işletmeler ara verecek. Yeme içme sektöründe yalnızca paket servis yapılacak. Uygun imkana sahip işletmeler aralıksız hizmet verebilecek. Zincir marketler pazar günü kapalı olacak, diğer günlerde de belirlenen saatlerde hizmet vermeye devam edecekler. Şehirlerarası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak, toplu taşıma araçları yarı kapasite ile çalışabilecek. Bu defa, önceki örneklerden farklı olarak konaklama tesislerindeki rezervasyonlar ksıtlamalarda istisna oluşturmayacak.  Kamu kurumlarındaki personeller de uzaktan ya da dönüşümlü olarak çalıştırılacak. Uzaktan çalışan kamu personeli de sokağa çıkma kısıtlamasına dahil olacak. Yani memur iş yerine gitmiyorsa sokağa çıkamayacak. 

Eğitim yüz yüze olmayacak

eğitim

Anaokulu, kreş, 8. ve 12. sınıflar dahil tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek. Tüm sınavlar ertelenecek.  Tarım sektöründe çalışanların korunması için yapılacak olan düzenlemeler ise ayrıca gerçekleştirilecek.  İhtiyaçlarını karşılamak için sokağa çıkamayan vatandaşlara daha önce de olduğu gibi Vefa ekipleri yardımcı olacak.  Kurallar en sıkı şekilde uygulanacak ve tedbirlerin istismar edilmesine de izin verilmeyecek.  sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.