Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Devlet Bahçeli’den Dikkat Çeken Açıklama: Üniversiteye Giriş Sınavsız Olmalı

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Devlet Bahçeli'den Dikkat Çeken Açıklama: Üniversiteye Giriş Sınavsız Olmalı

Devlet Bahçeli'den Dikkat Çeken Açıklama: Üniversiteye Giriş Sınavsız Olmalı

Cumhur İttifakı ortaklarından bir tanesi olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz saatlerde partisinin grup toplantısını gerçekleştirdi. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Bahçeli’nin vurgu yaptığı hususlardan bir tanesi de geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) oldu. Bahçeli, pek de beklenmeyen bir açıklamada bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaptığı açıklamalarda YKS’nin kaldırılması gerektiğini savundu. Konuyla ilgili olarak diğer siyasi partilere ve yetkililere de çağrıda bulunan Bahçeli, YKS’yi kaldırarak öğrencilerin kendi isteklerine göre bir gelecek inşa etmelerini sağlayalım dedi. Bahçeli’nin çağrısına nasıl cevap geleceği şimdilik bilinmiyor.

Test sorularıyla gençlerin karakter ve kabiliyetini değerlendiremeyiz

Devlet Bahçeli

Devlet Bahçeli tarafından yapılan açıklamalar şöyle;

Geride bıraktığımız hafta sonu sayıları 2,5 milyona ulaşan kardeşimizin gelecekleri için ter döktüğü TYT üç etap halinde gerçekleşmiştir. Dileğim, gençlerin dilediği üniversitelere girmesidir. Yükseköğrenim Kurumları Sınavından arzulanan sonucu alamamak da dünyanın sonu değildir. Üniversite sınavıyla hayatın asıl ve zorlu taraflarını anlamak, kavramak hiç kuşku yok ki yanlıştır. Evladımızın hayatlarını 2 günlük sınava mahkum etmenin adil yanı bize göre yoktur. Yürürlükteki sınav sistemi yeni baştan ele alınmalı, okulöncesi ile eğitim-öğretim modeliyle üniversite eğitimi sınavsız olmalı.

Çoktan seçmeli test sorularıyla Türk gençliğinin karakter ve kabiliyetini değerlendiremeyiz. İlk öğretim ve orta öğretimde, uygulanacak müfredat ile orta öğretim başarısını, olgunlaşma sınavını esas alan, fırsat eşitliğini gözeten sınavsız geçiş sistemi uygulanmalıdır. Gençlerimizi sınavdan sınava sokarak geleceğin kilitlerini açamayız. Artık üniversite sınavlarına neşter vurmanın zamanı gelmiştir. Herkes Z kuşağından bahsediyor ancak sınav kuyusundan nasıl çıkacağını kimse mesele etmiyor.

İstemek kolaydır, peki bizler ne yapıyoruz, hangi yaraya merhem olabiliyoruz? Sevgili gençleri kuru kuruya değil böylelikle vefamızı gösterebiliyoruz. Siyasi muhataplarımıza çağrımdır, gelin bu sınavları kaldıralım. Eğitim ve öğretimde imkan ve fırsat eşitliği sağlanarak bütün evlatlarımız ilgileri doğrultusunda hayata hazırlanmalıdır.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli