Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Dünyanın İlk İnsansız Uçan Elektrikli Yarış Otomobili Airspeeder Mk3 Tanıtıldı

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünyanın İlk İnsansız Uçan Elektrikli Yarış Otomobili Airspeeder Mk3 Tanıtıldı

Dünyanın İlk İnsansız Uçan Elektrikli Yarış Otomobili Airspeeder Mk3 Tanıtıldı

Motor sporlarına fütüristik bir çağ atlatacak dünyanın ilk uçan elektrikli yarıl otomobili Airspeeder Mk3 tanıtıldı. Uzaktan kumanda ile kontrol edilen ve saatte 150 kilometre hıza ulaşabilen uçan araba, bu yılın ilerleyen dönemlerinde uluslararası bir yarış serisinde boy gösterecek. 

Airspeeder ve Alauda’nın Avustralya’da bulunan fabrikalarında üretilen Mk3’ün üretim hacmi, 2021 yılı içerisinde 10 adete çıkacak ve bu araçla yarışmak isteyen takımların hizmetine sunulacak. Yarış sezonu başlamadan önce Mk3, kapalı kapılar ardında yine Avustralya’da test edilecek. 

Mk3’ün yarışları için pit stop süreçleri bile düşünülmüş

Airspeeder mk3

Karbon fiber ile donatılan Mk3, sahip olduğu LIDAR ve radar sensörleri ile son derece yenilikçi güvenlik önlemlerine ve geniş manevra kabiliyetine sahip. 96 kW’lık güç kaynağından beslenen araç, saatte 120 kilometre hızı aşan süratlere erişebiliyor. 

Düzenlenecek olan ilk yarış serisi ile birlikte Mk3, bir sonraki nesli dünyanın ilk insanlı uçan yarış arabası Airspeeder Mk4’ün geliştirilebilmesi için son derece detaylı veriler elde edecek. Airspeeder ve Alauda mühendisleri, ilerleyen dönemde üretilmesi beklenen Mk4’ün Formula 1 otomobillerine benzer bir tasarıma sahip olacağını, pilotların kesin dönüşler yapabilmesine olanak sağlayacak şekilde Octocopter dronelarına benzer bir kokpitle tasarlanacağını açıkladı.

airspeeder mk3

Şu anda uzaktan kumanda ile insansız bir şekilde gerçekleştirelecek yarışlar için tıpkı Formula 1’de olduğu gibi pit stoplarına bir hayli dikkat edilmiş. Aluda mühenidisleri, Mk3’ün hızlı bir şekilde pit stop yapabilmesi için bir nevi “kaydır ve kilitle” mekanizmasına sahip batarya yatakları tasarlamış. 

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.