Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Ferrari’nin Gazına Bir Anda Yüklendiğinizde Ne Olacağını Gösteren Kaza [Video]

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ferrari'nin Gazına Bir Anda Yüklendiğinizde Ne Olacağını Gösteren Kaza [Video]

Ferrari'nin Gazına Bir Anda Yüklendiğinizde Ne Olacağını Gösteren Kaza [Video]

Günümüzün birkaç milyon TL’lik lüks spor otomobillerini bu kadar pahalı yapan şeylerden birisi de bu otomobilleri bir anda 100 kilometre hıza çıkarmaya yetecek kadar yüksek güce sahip olan motorları. Dolayısıyla bu tür otomobiller her ne kadar sürücüsüne bir hava katıyor olsa da sürücü, aynı zamanda otomobili kontrol etmek konusunda da büyük bir sorumluluk taşıyor.

Bu sorumluluğun nedeni de elbette otomobillerdeki saf güçten doğuyor. Bugünse İstanbul’un Maltepe ilçesinde meydana gelen bir kaza, otomobillerdeki saf gücün hafife alınması durumunda sonucun neler olabileceğine bir ışık tuttu. Neyse ki yaşanan bu kaza, ufak bir kaza olarak nitelendirebileceğimiz bir kategoriye girdi.

Ferrari’de bir anda gaza basarsanız ne olur?

Bir oto yıkamacıdan çıkan Ferrari sürücüsü, caddeye dönüş yaptığı sırada aniden gaza yüklendi. Aracın arkasını küçük çaplı bir şekilde kaydırma hevesiyle gaza yüklenen sürücü, otomobilin sunduğu gücü kontrol edemeyerek kendisini yolun ortasındaki kaldırımlarda buldu.

Otomobil, gazın birden açılmasıyla birlikte önce direksiyonun döndüğü tarafa doğru kaydı. Sürücü, otomobili toplamak için direksiyonu zıt yöne kırsa da bu çabası yol ortasındaki refüj tarafından engellendi. Aracın arka tekerleği refüje çarptı ve araç, direksiyonun da sola kırık olmasının verdiği ivmeyle refüje çıktı ve durdu.

Kaza anı bir vatandaşın cep telefonu kamerasıyla an be an kaydedildi. Gördüğümüz bu kaza, spor otomobillerin en ufak bir hatada nasıl canavara dönüşebileceklerini gösterdi.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli