Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

FIFA 22’nin Oynanışı, Menüsü ve Modları Hakkında İlk Bilgiler Geldi

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

FIFA 22'nin Oynanışı, Menüsü ve Modları Hakkında İlk Bilgiler Geldi

FIFA 22'nin Oynanışı, Menüsü ve Modları Hakkında İlk Bilgiler Geldi

EA SPORTS, FIFA 22’yle birlikte gelecek değişiklikleri resmen göstermeden önce bu değişiklikler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Her FIFA oyunu gibi önümüzdeki aylar içinde çıkacak olan yeni oyun hakkında önemli detaylar, Twitter’da bir kullanıcı tarafından paylaşıldı. Oyunun beta testlerine katılan KingLangpard, ekran görüntüleriyle yeni özellikleri listeledi.

Kendisinin paylaştığı ilk sızıntı, oyunun ana menüsüydü. Ana menüde seçenekler alt kısımda yer alırken ekranda geriye kalan diğer alanlar görsel içerikten oluşuyor. FIFA 21’deyse ana menü kutucuklardan oluşuyordu. En azından şu an gördüğümüz kadarıyla EA SPORTS, yeni oyununda ana menüyü daha sade bir hale getirecek.

Oynanışta ufak değişiklikler:

fifa 22

Paylaşılan ikinci sızıntıysa takipçilerin oylamasıyla geldi. KingLangpard, bir takipçisinin paylaştığı “Lütfen özel taktikleri çok fazla değiştirip değiştirmediklerini söyle, detaylara ihtiyacım yok sadece bilmek istiyorum” gönderisine yorum yaparak özel taktilerin ‘biraz’ değiştiğini açıkladı. Takip eden Tweetlerinde oynanışa yönelik yeni açıklamalar da paylaştı. Kendisinin paylaştığı detaylar şu şekildeydi:

“Oyuncu değiştirme: Savunurken, R3’e basmak, en yakın 3 oyuncu arasından seçim yapmanızı sağlıyor ve hepsinde, R3’ü çevirdiğiniz yön için ayarlanmış bir ok bulunuyor.

2. adam pres: Biraz zayıflatılmış durumda, 2. adam pres yapan oyuncunun üzerinde küçük yeşil ok var ve hızla tükeniyor (3-4 saniye). Tükendiği anda oyuncunun presi o kadar yoğun olmuyor ve temelde var olmuyor. Ayrıca oyuncunuzu konumundan çıkarıyor.”

FUT Şampiyonlar ve Hafta Sonu Ligi:

fifa 22

Öte yandan paylaşılan bir başka detaya göre Hafta Sonu Ligi’nde de bir format değişikliği yaşanacak. FIFA 22’nin Hafta Sonu Ligi’nde oynanacak 30’dan az maç olacak ve her hafta eleme gerekecek. Elemelerde 5 oyun oynanacak, en az üç maçı kazanmanız gerekecek. Haftada sadece üç kez girilebilecek. 

Son paylaşılan bilgiyse FUT Şampiyonları hakkındaydı. Buna göre ödüllerde belirli oyuncular olacak ve rütbeniz ne kadar yüksekse, o kadar iyi oyuncu alacaksınız. Tüm bu detaylar FIFA 22’de önemli değişiklikler göreceğimizi gösterse de bilgiler oyunun beta sürümünden geldiğinden, bunların bazılarını oyunun son halinde görmeyebiliriz.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.