Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Forbes, Türkiye’nin ve Dünyanın En Zengin İnsanlarını Açıkladı

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Forbes, Türkiye'nin ve Dünyanın En Zengin İnsanlarını Açıkladı

Forbes, Türkiye'nin ve Dünyanın En Zengin İnsanlarını Açıkladı

Dünyanın en prestijli iş dergilerinden Forbes, dünyanın ve Türkiye’nin en zengin insanları listesini güncelledi. 2021 yılı verilerine göre yeniden düzenlenen listeye göre hem Türkiye hem de dünya genelindeki milyarder insanların sayısında artışlar yaşandı. Açıklanan veriler, 2021 yılında dünya genelinde 2.755 kişinin dolar milyarderi olduğunu gösteriyor. Bu sayı geçen yıl, 2.095 olarak kayıtlara geçmişti. 2021 yılındaki dolar milyarderlerinin 27’si ise Türkiye’den.

Forbes’in açıkladığı verilere göre Türkiye’nin en zengin insanı, 6.3 milyar dolar serveti olan Murat Ülker. Yiyecek ve içecek sektöründe hizmet veren Yıldız Holding’in bir numarası olan Ülker, dünyanınsa en zengin 421. insanı. Murat Ülker’i takip eden isimse Rönesans Holding’in kurucusu Erman Ilıcak olarak kayıtlara geçti. Ilıcak’ın 2021 yılında sahip olduğu servet, 4.4 milyar dolar. Listenin üçüncü sırasında ise 3 milyar dolar serveti bulunan Doğuş Holding Başkanı Ferit Şahenk yer alıyor.

Murat Ülker, Türkiye’nin en zengin insanı olmaya devam ediyor

Türkiye'nin en zengin insanları

Murat Ülker Erman Ilıcak Ferit Faik Şahenk Filiz Şahenk Sezai Bacaksız Nihat Özdemir Hamdi Ulukaya Semahat Sevim Arsel Mustafa Küçük Mustafa Rahmi Koç

Forbes’in dünya genelindeki en zengin insanlar listesine baktığımızda, zirvede şaşırtıcı sonuçlar olmadığını söyleyebiliriz. Bu bağlamda listenin ilk sırasında, 177 milyar dolarlık servete sahip olan Jeff Bezos yer alıyor. Bezos’u 151 milyar dolarla Elon Musk, 150 milyar dolarla Bernard Arnault, 124 milyar dolarla Bill Gates ve 97 milyar dolarla da Mark Zuckerberg takip ediyor. 

Dünyanın en zengin insanları

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli