Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Google AI Biriminin Liderini Etik Dışı Davrandığı Nedeniyle Kovdu

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google AI Biriminin Liderini Etik Dışı Davrandığı Nedeniyle Kovdu

Google AI Biriminin Liderini Etik Dışı Davrandığı Nedeniyle Kovdu

Son dönemde Google çalışanlarının çokça şikayet ettiği “özgürlük ve sansür” kavramları medyaya yansımaya başlamıştı. Siyahi yönetici Timnit Gebru’nun Google’dan sansasyonel bir şekilde ayrılışı ve attığı mailler sonrasında gözler Margaret Mitchell’e çevrilmişti.

Etik yapay zeka biriminin başında yer alan Margaret Mitchell’in geçtiğimiz Cuma günü tüm ekibiyle beraber kovulması ise olayları körükledi. Son 5 haftadır toplantı takvimine erişemeyen Mitchell’ın üzerinde ağır suçlamalar var.

Personel ve hassas şirket bilgilerini sızdırma iddiası

Margaret Mitchell google

Google “Margaret Mitchell’in personel ve hassas şirket bilgilerini sızdırdığı” iddiası ile işine son verdiğini duyurdu. 19 Ocak 2021’de başlayan konu hakkındaki soruşturma sonrasında böyle bir karar alındığını belirten Google’a bazı personelleri katılmıyor.

Google çalışanı Alex Hanna Twitter üzerinden “Google, Mitchell ve Gebru’ya karşı bir karalama kampanyası yürütüyor” dedi. Özellikle konunun teknolojinin olumsuz etkileri nedeniyle istenilenleri yapmayan ya da reddeden personellerin işlerine son verilmesi yönünde de garip bir durum söz konusu olduğu belirtiliyor. Konu yapay zeka olunca da insanlar durumu komplo teorileriyle açıklamaya başladılar.

Mitchell Twitter’dan “Kovuldum” Yazdı

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.