Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Google Drive’ın Kafa Karıştıran Masaüstü Sürümleri, Tek Uygulamada Birleşiyor

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google Drive'ın Kafa Karıştıran Masaüstü Sürümleri, Tek Uygulamada Birleşiyor

Google Drive'ın Kafa Karıştıran Masaüstü Sürümleri, Tek Uygulamada Birleşiyor

Google Drive, ABD merkezli teknoloji devinin sunmuş olduğu gerçekten de işe yarar bir servis. Şirket, bugüne kadar bireysel kullanıcılar ve kurumsal şirketler için iki farklı Google Drive hizmeti sunarak kurumsal müşterilere Google Drive İşletme Sürümü, bireysel müşterilere ise Backup and Sync (Yedekle ve Senkronize Et) hizmetlerini sunuyordu.

Sadece masaüstü versiyonları olan bu iki sürüm de zaman zaman kafa karışıklığına yol açabiliyor ve özellikle Yedekle ve Senkronize Et sürümünde karşılaşılan hatalar, kullanıcıların canını sıkabiliyordu. Google, bu sorunları çözmek ve kafa karışıklığını ortadan kaldırmak için, iki versiyonu da aynı çatı altında birleştirerek hem bireysel hem de kurumsal kullanıcılara aynı hizmeti sunmaya hazırlanıyor. 

Tüm özellikler Masaüstü için Google Drive’da birleşecek, ilerleyen dönemlerde diğer uygulamaların fişi çekilecek

Masaüstü İçin Google Drive

Kendi blogu üzerinden açıklama yapan Google, şu ifadelere yer verdi; “Bugüne kadar, kurumsal kullanıcılara Google Drive İşletme Sürümü, bireysel kullanıcılara ise Yedekle ve Senkronize Et olmak üzere iki farklı masaüstü Google Drive uygulaması sunuyorduk. Son kullanıcılar için kafa karışıklığına yol açabilen ve bilgi teknolojileri departmanları tarafından zorluğa yol açabilen bu istemcileri, 2021 yılında aynı çatı altında toplamayı hedefliyoruz.”

Yeni uygulamayı Masaüstü İçin Google Drive  olarak adlandıracak şirket, her iki uygulamada yer verilen tüm özelliklere yeni uygulamanın da sahip olacağını, ayrıca Masaüstü için Google Drive’ın yeni özelliklere de sahip olacağını dile getirdi.

Google Drive

Yeni uygulama, kullanıcıların USB’de bulunan dosyaları direkt olarak Google Drive’a yüklenmesine ve Google Docs ve Drive’de yer alan tüm klasörlerin senkronize edilmesine olanak sağlayacak. 

Masaüstü İçin Google’ın hizmete girilmesi ile birlikte diğer uygulamaların fişi hemen çekilmeyecek. Google, uygulamayı kusursuz bir şekilde kullanıcılara sunmak istediklerini, uygulama hizmete girdikten sonra da kullanıcıların gerekli düzenlemeleri yapabilmeleri için 3 aylık bir süre tanınacağını belirtti.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.