Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Google, Fi VPN’i iPhone Abonelerine de Açmaya Hazırlanıyor

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google, Fi VPN'i iPhone Abonelerine de Açmaya Hazırlanıyor

Google, Fi VPN'i iPhone Abonelerine de Açmaya Hazırlanıyor

Google’ın MVNO (Mobile Virtual Network Operator, Mobil Sanal Ağ Operatörü), adından da anlaşılabileceği gibi sanal gizli ağ yani daha bilinen adıyla VPN sunuyor. Şirket, Güvenli İnternet Günü kapsamında Google Fi VPN’ı iPhone abonelerine sunmaya hazırlanıyor.

Google’ın tanımlamasına göre Fi VPN ile şifrelenmiş, gizli bağlantı üzerinden video izleyebiliyor, internette gezinebiliyor ve indirme işlemleri yapabiliyorsunuz. İnternet siteleri kullanıcıları takip etmek için IP adreslerini kullanamıyor. Hatta güvenli olmayan ağlarda dahi hacker’lara karşı korunmalı hale geliyorsunuz.

Google Fi VPN, iPhone abonelerine de geliyor

google fi vpn

Bu Android VPN, geçtiğimiz iki yıl boyunca beta sürecindeydi. Google, bu servisini önizleme konumuna alıyor. VPN, daha hızlı ve güçlü bağlantıları mümkün kılan performans iyileştirmeleri sunacak. Google’ın yaptığı açıklamaya göre, hâlihazırda her gün 226 TB’tan fazla veriyi güvence altına alıyor.

Google’ın Fi VPN’i iPhone kullanıcılarına da sunması, her iki işletim sisteminin eşitliği için önemli bir adım olarak görülüyor. Ayrıca bu VPN’in iOS kullanıcılarına bu sene bahar aylarında sunulacağı belirtiliyor.

Google’ın bu hizmetinin biraz tuzlu olduğunu da belirtmek gerekiyor. Google Fi VPN‘in biri esnek, biri sınırsız olmak üzere iki ödeme planı bulunuyor. Esnek pakette aylık 20 dolar karşılığında sınırsız çağrı/mesajlaşma sunulurken harcanan GB başına 10 dolarlık ödeme yapılıyor. Aylık 70 dolar olan sınırsız paket, 22 GB’tan sonra sınırlandırma yapıyor. Bu pakette depolama ve uluslararası çağrılar da yapılabiliyor.

Fi VPN, Kasım 2018’de gelişmiş ağ seçeneği kazanmıştı. Bu özellik, VPN’i etkin hale getiriyor ve Wi-Fi bağlantısı kötü olduğunda mobil veriye otomatik olarak geçiyordu. Bundan bir sene sonra da Pixel dışındaki cihazlara telefon trafiğini şifreleme gibi özellikler gelmişti.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli