Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Google Play Müzik Kapanıyor, Eylül Ayı İtibarıyla Kapanıyor

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ABD merkezli teknoloji devi Google, pek çok kullanıcının tercih etmediği bir hizmete sahip. Bu hizmet, Google Play Müzik olarak isimlendiriyor ve kullanıcılara, telefonlarındaki yerel müzik dosyalarını oynatma imkanı sunuyordu. Ancak internet kullanımının yaygınlaşmasıyla hayatımıza giren çevrimiçi müzik platformları, bu uygulamaya duyulan ihtiyacı azalttı. Şimdiyse bir açıklama yapan Google, Play Müzik‘in fişini çekeceğini açıkladı.

Google tarafından yapılan açıklamalara göre Play Müzik, kullanıcıların hizmetinden bir anda çekilmeyecek. Şirket bunun yerine, kademeli bir kapatma kararı almış durumda. Buna göre eylül ayı itibarıyla Yeni Zelanda ve Güney Afrika’daki kullanıcılar, bu hizmetten faydalanamayacaklar. Ekim ayına geldiğimizdeyse tüm kullanıcılar, Google Play Müzik’ten mahrum kalacaklar. Google, kullanıcılara aralık ayına kadar zaman tanıyacak ve bu süreçte medya aktarımlarının yapılmasına imkan tanıyacak.

 

Aslına bakacak olursak Google, Play Müzik hizmetinin kapatılacağının sinyallerini aylar öncesinden vermişti. Çünkü şirket, sadece birkaç ay önce kullanıcıların Google Play Müzik‘teki tüm kütüphanelerini YouTube Music’e aktarabilmelerine izin verdi. Üstelik bu işlem fazlasıyla kolay bir şekilde yapılıyordu ve kullanıcıları yormuyordu. İşte şimdi yapılan duyuru da Google Play Müzik’in tarihin tozlu raflarına kaldırılacağını ortaya koyuyor.

Google, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda hizmeti kapatmadan önce bol bol bildirim göndereceğini açıkladı. Şirket, bu bildirimlerle kullanıcıları sürekli olarak uyaracak ve içeriklerin aktarılması için kullanıcılara yardımcı olacak. Bu sayede kullanıcılar, aralık ayına kadar içerik aktarımlarını tamamlamış olacaklar. Google Play Müzik’ten içerik aktarmak, aralık ayındaysa imkansız hale gelmiş olacak.

 

Google Play Müzik neden kapanıyor?

Aslına bakacak olursak bu sorunun cevabını tahmin etmek hiç de zor değil. Google, bu tür bir hamleyle kullanıcıları YouTube Music‘e yönlendirmeyi amaçlıyor. Aylık ücretlendirmelerle sahip olabileceğiniz YouTube Music, YouTube’da bulunan tüm müziklere kolaylıkla erişilmesini sağlıyor. Üstelik bu hizmeti kullanırken telefonunuzun yerel depolama alanını kullanmak zorunda kalmıyorsunuz.

Google Play Müzik kütüphanesi YouTube Music’e nasıl aktarılır?

iOS ya da Android cihazınıza YouTube Music‘i indirin ve giriş yapın.Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ana sayfada, “Play Müzik Kütüphaneni Aktar” yazan bir baloncuk göreceksiniz. Buraya tıklayın. Eğer bu baloncuğu göremezseniz uygulamanın “Ayarlar” bölümüne erişerek “Google Play Müzik’ten Aktar” seçeneğine tıklayın.”Başlayalım” seçeneğine tıklayın. Yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz.Yönlendirildiğiniz sayfanın en altında bulunan “Aktar” butonuna dokunun. Aktarma işlemi bu sayede başlamış olacaktır. Bu noktadan sonra yapmanız gereken bir şey bulunmuyor. İşlem tamamlandığında e-posta ve bildirim alacaksınız. Kaynak : https://www.theverge.com/2020/8/4/21354136/google-play-music-shut-down-end-service-youtube-music-date

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli