Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Google’dan Türkiye ve Bölgedeki Habercilik Sektöründe İnovasyonu Teşvik Eden Yarışma

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google'dan Türkiye ve Bölgedeki Habercilik Sektöründe İnovasyonu Teşvik Eden Yarışma

Google'dan Türkiye ve Bölgedeki Habercilik Sektöründe İnovasyonu Teşvik Eden Yarışma

Resmi bloğunda “Ortadoğu, Türkiye ve Afrika için inovasyon teşviki” başlıklı yeni bir makale paylaşan Google, tüm dünyadaki haber endüstrisini desteklemeye yönelik çalışmalarının bir parçası olarak MEA bölgesinde ikinci Google Haber Girişimi İnovasyon Yarışması’nı başlattıklarını duyurdu.

Gazetecilik sektöründe daha güçlü bir gelecek inşa etmek için okuyucuların katılımını artıran ve yeni iş modelleri ortaya koyan projelere açık bir çağrı yaptıklarını ifade eden Google, geçtiğimiz yıl düzenlenen ilk yarışmada 13 ülkeden (İsrail, Lübnan, Fas, Ürdün, BAE, Irak, Türkiye, Fildişi Sahili, Kenya, Güney Afrika, Ruanda, Nijerya ve Gana) 21 projenin ödüllendirildiğini aktarırken; seçilecek projeler için oldukça cazip bir maddi destek açıkladı.

google haberler

Google’ın açıklamalarına göre yarışmaya başvurular, 12 Nisan’a kadar açık olacak. Mevcut yayıncılar, yalnızca çevrimiçi yayıncılar, haber girişimleri, yayıncı konsorsiyumları ve yerel endüstri örgütleri yarışmaya katılabilecek. Beş farklı kategoride değerlendirilecek olan projelerden seçilenler, toplam proje maliyetinin yüzde 70’ini geçmemek kaydıyla 150 bin dolara kadar destek almaya hak kazanacaklar.

Google, yalnızca haber amaçlı projelere destek sağlanmayacağının altını çiziyor. Şirket, yeni iş modelleri keşfetmeyi amaçlayan projelere odaklandığını ifade ediyor. Başvurular, 13 Nisan Salı 02:59’a kadar buradan gerçekleştirilebilecek. Google, 3 Mart 16:00’da ise projeler için canlı sunum yapılacağını ifade etti. Konuyla ilgili daha fazla bilgi için buraya (İngilizce) tıklayabilirsiniz.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli