Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Hem İzleyip Hem Oynayabileceğiniz Late Shift Benzeri 9 Oyun

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hem İzleyip Hem Oynayabileceğiniz Late Shift Benzeri 9 Oyun

Hem İzleyip Hem Oynayabileceğiniz Late Shift Benzeri 9 Oyun

Late Shift, pahalı arabalarla dolu bir garajda gece vardiyasında çalışan bir üniversite öğrencisi olan Matt’i anlatıyor. Oyunda, silahlı bir hırsız, bir soygun için araba çalmaya karar verdiğinde ana karakterimiz Matt, kendisini bir suç komplosunun içinde buluyor. Konusu oldukça basit olan bu oyunun en önemli özelliği, oyuncuyu ahlaki sorgulara yöneltmesi. Late Shift’te oyuncular Matt’i yönlendirdiğinden dolayı karakterin nasıl bir kişi olduğuna karar veriyorlar. Verdikleri kararlarla oyuncular, hikayeyi bazen küçük bazen önemli şekillerde değiştiriyorlar.

Late Shift, oyuncularına sadece bir oyun değil, aynı zamanda çıtayı yükselterek etkileyici bir sinema deneyimi de sunuyor. Oyun, oyuncularına seçenekler sunuyor ve oyuncuların bu seçeneklere karar vermeleri için çok kısa zamanları oluyor. Diğer rol yapma oyunlarının aksine Late Shift, adeta bir aksiyon filmi izliyor hissi veriyor. Oyunda baştan sona yaptığınız seçimlere göre, yedi farklı sondan biriyle karşılaşıyorsunuz.

Gidişatın tamamen oyuncuya ait olduğu Late Shift, oyuncular tarafından oldukça sevildi. Biz de gerek hikayesi, gerek gerçekçiliği ile Late Shift’e benzeyen oyunları sizin için sıraladık.

Hem İzleyip Hem Oynayabileceğiniz Late Shift Tarzı 9 Oyun

Death Come True Detroit: Become Human MADE VR: Interactive Movie – 01. Run Away Telling Lies Five Dates Bohemian Killing The Life and Suffering of Sir Brante Dark Nights with Poe and Munro The Shapeshifting Detective

Death Come True

Platformlar: Windows, iOS, Android, PlayStation 4, Switch Çıkış Yılı: 2020

Death Come True, 2020 yılında çıkan, Late Shift gibi etkileşimli bir film oyunu. Eylemlerinizin ve hikayenin sonunun seçimlerinize göre belirlendiği bu oyunun yaratıcısı “Danganronpa” serisinin de yaratıcısı oaln Kazutaka Kodaka. Başlangıç seviyesinde bir oyuncu dahi olsanız oynayabileceğiniz bu oyunda, bir film izliyormuş gibi hikayenin tadını çıkarabilirsiniz. Oyundaki karakter, hikayeyi ileriye taşıyarak her sahnede seçimler yaparken seçimlerinizi tamamlamanız için size zaman tanıyor.

Detroit: Become Human

Platformlar: Windows, PlayStation 4 Çıkış Yılı: 2018

Quantic Dream, geleneksel bir oyundan daha çok etkileşimli bir film olarak Detroit: Becaome Human’ı 2018’de çıkarttı. Yapımcı David Cage’in en başarılı projelerinden biri sayılan Detroit: Become Human, robotların insanlarla birlikte yaşayıp, insanlara yarar sağlamaya çalıştıkları bir gelecekte geçiyor. 3 ayrı karakteri canlandırdığınız oyun, oyuncularını ahlaki değerleri sorgulamaları zorunda bırakıyor. Karakterlerinin kişiliklerini size göre geliştiren bu yapım oldukça çarpıcı bir hikayeye sahip.

MADE VR: Interactive Movie – 01. Run Away!

Platformlar: Windows, HTC Vive, Oculus Rift Çıkış Yılı: 2021

Karakterini oyuncuların yönettiği başka bir oyun olan MADE VR: Interactive Movie – 01. Run Away, kaçırılan ve karanlık bir bodrumda uyanan karakterin hikayesini ele alıyor. Sanal Gerçeklik gözlüğü ile oyunculara etkileyici bir deneyim sunan MADE VR: Interactive Movie – 01. Run Away, kaçırıldığı yerden umutsuzca kaçmanın yolunu arayan bir karakteri canlandırma imkanı veriyor. Kendisi gibi rehine bir adamla karşılaşan ana karakterimiz neden ve kim tarafından kaçırıldığını öğrenmeye çalışıyor.

Telling Lies

Platformlar: Windows, Mac, iOS, PlayStation 4, Xbox One, Switch Çıkış Yılı: 2019

Telling Lies, çok farklı işlerde çalışan dört kişinin bir yalan sayesinde bir araya gelmesini konu alıyor. Oyunda karakterler gerçek insanlar tarafından canlandırılıyor. Bir polis olarak şüphelileri sorguladığınız bu oyunda, karşınızdaki karakterler konuşmadıklarında bile ipuçları için yüzlerini izleyebilir ya da dudaklarını okuyabilirsiniz. Sam Barlow’un bir eseri olan Telling Lies, gerçek oyuncuların bu tip oyunlarda rol almasının bir sonraki evrimi.

Five Dates

Platformlar: Mac, Windows, PlayStation 4, Xbox One, Switch Çıkış Yılı: 2020

Five Dates, sizi en yakın arkadaşı Callum’un yardımıyla, pandemi sırasında çevrimiçi flört dünyasını keşfeden yirmili yaşlardaki Vinny yerine koyuyor. Oyunda Vinny olarak, arkadaşlık uygulaması aracılığıyla, potansiyel ilgi alanlarına göre sizi ilginç insanlarla eşleşip sanal olarak randevulaşıyorsunuz. Romantik komedi filminden hallice bu oyunda birbirinden farklı karakterlerle karşılaşabilirsiniz. Ana karakterimiz Vinny için uygun flörtü seçmek sizin elinizde.

Bohemian Killing

Platformlar: Mac, Windows Çıkış Yılı: 2016

Korkunç bir suça tanık olmak, ipuçlarını takip etmek ve kurbanlarla röportaj yapmak sizin için heyecan vericiyse Bohemian Killing tam size göre bir oyun. Hikayesi oldukça kafa karıştırıcı olan bu oyunda sürekli cinayetlerle ilgili gizemleri çözmeye çalışan bir karakteri canlandırıyorsunuz. Bohemian Killing, sahip olduğu gizemle oyuncularını oyuna bağlıyor.

The Life and Suffering of Sir Brante

Çıkış Yılı: 2021 Platformlar: Windows

The Life and Suffering of Sir Brante’nin ana karakteri Sir Brante, siyasi çekişmeler ve toplumsal huzursuzluklarla gittikçe çöken bir imparatorluğun içinde doğuyor. Karakterin içine doğduğu dünya, nazik olduğunda herkese yardım edemeyeceğini ve hırslı olduğunda her şeye sahip olmayacağını gösteriyor. Bu iddialı görsel roman, oyunun ana karakterinin bir hikayesini değil, hayatının tamamını anlatıyor. Asiller ve halk arasındaki çatışmaları ve sınıf ayrılıklarını ayrıntılı olarak görebildiğimiz bu oyun oynamaya değer.

Dark Nights with Poe and Munro

Platformlar: Mac, Windows Çıkış Yılı: 2020

Dark Nights with Poe and Munro, tek bir hikaye yerine altı adet büyük bölümlere ayrılıyor. Küçük bir kasabada geçen garip ve ilgi çekici senaryoları izlediğimiz ve oynadığımız oyun, uzun bir filmden ziyade karmaşık etkilere sahip bir mini televizyon dizisi olarak adlandırılıyor.

The Shapeshifting Detective

Platformlar: Mac, Windows, Xbox One, PlayStation 4, Switch Çıkış Yılı: 2018

D’Avekki Studios’un bir yapımı olan The Shapeshifting Detective, adından da anlaşılacağı gibi bir cinayeti çözmek isteyen bir dedektif rolünü canlandırma fırsatı sunuyor. Araştırmalarınızda şüphelilerle konuştukça onlara dönüşme yeteneği kazandığınız oyunda, sorgulamalarınızın sayısı arttıkça çok daha fazla insana dönüşebiliyorsunuz. Bu doğa üstü güçlere sahip dedektifi canlandırdığınız oyun oldukça karanlık öğelere sahip.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.