Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Hindistan’da bazı Xiaomi uygulamaları yasaklandı!

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hindistan, TikTok ile beraber tam 47 Çin menşeli uygulamayı daha yasaklamıştı. Hint hükümeti dün aldığı kararla birlikte Xiaomi uygulamaları Mi Browser Pro ve MIUI Cleaner için de yasaklama kararı getirdi. Hatırlarsanız Xiaomi için Mayıs ayında izinsiz kişisel veri paylaştığı ortaya çıkmıştı. Marka ise o dönemde yaptığı bir çok açıklamayla kişisel verilerin topladığını kabul etmesine karşın bu verileri başka kişi ve kurumlarla kesinlikle paylaşmadığına dair deliller ortaya koymuştu.

Xiaomi uygulamaları neden yasaklandı?

Hindistan ise Xiaomi‘nin bu skandalı ve en son ortaya çıkan TikTok‘un kullanıcı verilerini gizli olarak topladığının ortaya çıkmasıyla birlikte, kişisel veri toplayan bir çok Çin menşeli uygulamayı yasaklama kararı almıştı. Dün ortaya çıkan MIUI Cleaner ve Mi Browser Pro yasaklaması ve  ise Hindistan pazarının güçlü oyuncularından biri olan Xiaomi için tehlike çanlarının çalınmasına neden olmuşa benziyor.

 

Hindistan Mi Browser Pro‘nun tıpkı diğer Çinli uygulamalar gibi izinsiz kişisel veri topladığını savunuyor. Yine MIUI Cleaner uygulaması ise Hindistan hükümetine göre daha önce yasaklanmış olan Çin menşeli Clean Master uygulamasını temel alıyor. Xiaomi ise Twitter üzerinde bugün yaptığı açıklamada yasaklanan Mi Browser Pro tarayıcısı ve MIUI Cleaner uygulaması için de açıklama yaptı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli