Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Hindistan’da Bir Redmi Note 9 Pro Kendi Kendine Alev Aldı, Xiaomi “Müşteri Kaynaklı” Dedi

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hindistan'da Bir Redmi Note 9 Pro Kendi Kendine Alev Aldı, Xiaomi "Müşteri Kaynaklı" Dedi

Hindistan'da Bir Redmi Note 9 Pro Kendi Kendine Alev Aldı, Xiaomi

Tüm akıllı telefonlar lityum iyon bataryalardan güç aldıkları için potansiyel olarak patlamaya/yanmaya meyillidirler. Son derece düşük bir olasılığa sahip olan bu ihtimal, Hindistan’da yaşamakta olan Priyanka Pavra adlı Twitter kullanıcısının başına geldi ve kardeşi için almış olduğu Redmi Note 9 Pro, “durup dururken” alev aldı.

Başına gelenleri Twitter hesabı üzerinden paylaşan Pavra, geçtiğimiz aralık ayında kardeşi için almış olduğu Redmi Note 9 Pro’dan dün bir anda dumanlar çıkmaya başladığını, kardeşinin internetteki telefon patlaması videolarını düşünerek patlama ihtimaline karşı cihazın üstüne su döktüğünü ifade etti.

Kendi kendine alev alan Redmi Note 9 Pro’nun fotoğrafları

redmi note 9 pro patladı

Redmi Hindistan Destek Twitter hesabı, söz konusu paylaşım üzerinden Pavra ile iletişime geçti ve cihazın IMEI numarası, iletişim numarası, ad soyad gibi bilgiler talep etti. Beklenti, Redmi’nin yaşanan olayı telafi amacıyla kullanıcıya yeni bir cihaz takdim edeceği yönünde olsa da Xiaomi, söz konusu olayı “müşteri kaynaklı hasar” olarak sınıflandırdı.

Konuyla ilgili olarak Hint mobil teknoloji sitesi 91mobiles ile iletişime geçen Xiaomi Hindistan, söz konusu olayı ciddiye aldıklarını ve tüm cihazlarının sıkı kalite testlerinden geçtiğini ifade ederken; olayın merkezinde yer alan cihaz üzerindeki ilk incelemelerinde cihazda oluşan hasarın bir dış güç kaynaklı olduğunun tespit edildiğini, bu nedenle de “müşteri kaynaklı hasar” olarak sınıflandırıldığını belirtti.

Priyanka Pavra’nın paylaşmış olduğu görsellere baktığımızda cihazın özellikle de batarya bölümünün yandığını, hatta arka yüzeyinde ciddi yanıklar ve kararmalar olduğunu görüyoruz. Yine de Xiaomi, olayın bataryadan değil, kullanıcının dışarıdan yaptığı bir müdahaleden kaynaklandığını öne sürüyor. İlerleyen süreçte ne gibi gelişmelerle karşılaşacağımızı bekleyip göreceğiz.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.