Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

İçişleri Bakanlığı, 6 Ülkeden Gelen Uçuşların Durdurulduğu Yeni Bir Genelge Yayımladı

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İçişleri Bakanlığı, 6 Ülkeden Gelen Uçuşların Durdurulduğu Yeni Bir Genelge Yayımladı

İçişleri Bakanlığı, 6 Ülkeden Gelen Uçuşların Durdurulduğu Yeni Bir Genelge Yayımladı

Geçtiğimiz gün 1 Temmuz’dan itibaren izlenecek pandemi kurallarıyla ilgili bir genelge yayınlanmıştı. Yasakları minimuma indiren genelgede belli ülkelerden gelenlerin karantina zorunluluğu kaldırılmış, bazı ülkelerden gelenlerin ise karantina süresi azaltılmıştı. Bugün yayınlanan yeni bir genelgeye göre bu kararların bir kısmı geri alındı. Yeni bir açıklamaya kadar havaalanlarından Türkiye’ye 6 ülkeden yolcu alınmayacak.

İçişleri Bakanlığı, bugün yayınladığı genelgeyle 6 ülkeden uçuşların durdurulduğunu ve bazı ülkelerden gelen yolculara PCR testi zorunluluğu getirildiğini duyurdu. Alınan kararla yeni endişe kaynağı olan ‘delta’ varyantının uzak tutulması amaçlanacak.

Diğer ülkelerden gelenlere aşı ya da virüsü atlatmış olma zorunluluğu getirildi

genelge

1 Temmuz’dan itibaren vatandaşı sabırsızlandıran birçok yasağın kaldırılması, turizmde hareketlenmeye yol açacak. Ancak şu anda risk teşkil eden bir varyantın gittikçe yayılması söz konusu. Ayrıca vaka sayılarındaki azalma durmuş durumda. Bu yüzden İçişleri Bakanlığı, en çok risk teşkil eden ülkelerden alınacak yolcular için yeni düzenlemeler getirdi. Yayınlanan genelgeye göre 1 Temmuz’dan itibaren Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal ve Sri Lanka’dan gelen uçuşlar; yeni bir açıklamaya kadar durdurulacak. Birleşik Krallık, İran, Mısır ve Singapur’dan gelen yolculardan ise girişten en çok 72 saat önce yaptırılmış, negatif sonuçlu PCR testi istenecek.

Yasaklı ülkelerden doğrudan gelmeyip, son 14 gün içinde buralarda bulunanlara 10 günlük zorunlu karantina uygulanacak. Sürecin sonunda PCR testi negatif çıkanlar, ülkeye giriş yapabilecek. Bahsedilen ülkelerin dışındaki ülkelerden gelen yolcuların ise en az 14 gün önce aşı yaptırdığına ya da son 6 ay içinde COVID-19 taşıyıp atlatmış olduğuna dair belge getirmesi gerekecek. 

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli