Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

İnsandan Farkı Yok: Boston Dynamics, İki Ayaklı Robotu Atlas’ın Parkur Yeteneklerini Gösterdi [Video]

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İnsandan Farkı Yok: Boston Dynamics, İki Ayaklı Robotu Atlas'ın Parkur Yeteneklerini Gösterdi [Video]

İnsandan Farkı Yok: Boston Dynamics, İki Ayaklı Robotu Atlas'ın Parkur Yeteneklerini Gösterdi [Video]

Başta sevimli robot köpeği Spot ile internet aleminde tanınmaya başlayan Boston Dynamics, günümüzde robotlarda görmeye alışık olmadığımız hareketleri sunabilmesiyle tüm dünyada tanınıyor. Bu robotların önde gelenlerinden iki ayaklı bir model olan Atlas, paylaşılan son videoda adeta ağızları açık bırakıyor.

Paylaşılan söz konusu video Atlas’ın geldiği son noktayı görebilmemiz açısından da önem taşıyor. Zira, Atlas’ın daha önce geldiği aşamalardan da videolar paylaşıldığı için internet alemi olarak elimizde büyüdüğünü söylesek hatalı sayılmayız.

Atlas’ın şov yaptığı parkur videosu:

Yıllar önce attığı ilk taklayla karşımıza çıkan Atlas, daha sonra adım adım parkurları tamamlamaya başlamıştı. Boston Dynamics, Atlas’ın basit parkurlarla başladığı bu yolculuğunu normal bir insana kafa tutacak seviyeye getirdiğini, paylaştığı son videoyla herkese gösteriyor.

Bunun dışında paylaşılan bir diğer video da, internet aleminin en sevilen robotlarından biri haline gelmiş olan Atlas’ın nasıl yapıldığını konu alıyor. 

Yetkililerden birinin yaptığı açıklamada robotların sadece bu parkurlara konulup bırakılmadığı, daha önceden belirlenen rutinleri gerçekleştirdiği bilgisi paylaşılıyor. İnternetteki insanların bu robotlar hakkında yanlış yönlendirildiğini düşünen kesim için yapılan bu açıklamanın devamında robotların önceden tamamıyla kör olduklarını fakat yavaş yavaş daha az ‘önceden programlanmaya’ ihtiyaç duydukları belirtiliyor.

Sonuç olarak daha önceden paylaşılan Atlas videolarından sonra oldukça uzun yol kat edildiğini söyleyebiliriz. 

Firmanın bir diğer robotu Spot da benzer bir gelişim videosuyla karşımıza çıkmıştı. İnternet aleminin sevilen bir diğer robotu olarak karşımıza çıkan söz konusu robot köpek, dünyaca ünlü Koreli müzik grubu BTS ile dans ettiği video sayesinde büyük ilgi toplamıştı.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.