Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Instagram Reels Türkiye’de: Nedir, Nasıl Kullanılır?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sosyal medya kullanıcılarını neredeyse ikiye bölen, 2019 verilerine göre Türkiye’de yaklaşık 28,4 milyon kullanıcıya sahip TikTok; yolun sonuna gelmiş olabilir. Ancak bu TikTok’un yarattığı akımın kaybolacağı anlamına gelmiyor. Instagram, nasıl daha önce Snapchat’in popülerleştirdiği Hikayeler özelliğini aldıysa, şimdi de TikTok’u TikTok kısa videolardan oluşan ana sayfasındaki yapıyı ve keşfetme özelliğini Reels adıyla uyarladı.

Temel mantığı TikTok ile neredeyse birebir aynı olan Reels, kullanıcılara 15 saniyelik videolar üzerine müzik ekleyerek paylaşma imkanı tanıyor. Yüklenen videolar, tıpkı IGTV içerikleri gibi ana sayfadaki akışta gönderi olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Ayrıca Instagram’ın keşfet akışında da Reels videoları görülebiliyor. Her iki noktadan Reels butonuna tıklanınca da Reels ana sayfası açılıyor ve Instagram, küçük arayüz farkları haricinde tamamen TikTok’a dönüşüyor.

Bu özelliğin gelmesi ile birlikte hali hazırda pek çok TikTok kullanıcısı, TikTok’ta paylaştıkları içerikleri Instagram’a da yüklemeye başladı. Nasıl Twitter’daki tweetlerin ekran görüntüleri Instagram’da bolca paylaşılıyorsa TikTok gönderileri de artık sık sık Instagram Reels sayfasında karşımıza çıkabilir.

Instagram Reels nedir?

Instagram Reels, kullanıcılara 15 saniyelik kısa videolar yükleme imkanı sunan bir içerik formatıdır. Kullanıcılar, yükledikleri 15 saniyelik videoların üzerine Instagram Müzik aracılığı ile şarkı ekleyebilirler.

Instagram Reels videosu nasıl kaydedilir ve paylaşılır?

Adım #1: Instagram uygulaması Hikaye oluşturma ekranını açın,Adım #2: Ekranın alt bölümünde ki kaydırmalı menüden REELS’e gelin,Adım #3: Kaydettiğiniz ya da galeriden seçtiğiniz video üzerinde dilerseniz müzik ekleyin,Adım #4: Paylaş butonuna tıklayın,

Paylaştığınız Reels videoları, diğer kullanıcıların ana ekranlarındaki gönderiler arasında ya da Instagram’ın Keşfet bölümünde karşılarına çıkacak. Ayrıca Reels videolarını paylaştıktan sonra Hikayeler üzerinden de paylaşmanız mümkün. Instagram’ın TikTok benzeri Reels özelliği hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar bölümüne bekliyoruz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli