Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

İnterneten Dosya Gönderip Alabileceğiniz SendGB Nasıl Kullanılır?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İnterneten Dosya Gönderip Alabileceğiniz SendGB Nasıl Kullanılır?

İnterneten Dosya Gönderip Alabileceğiniz SendGB Nasıl Kullanılır?

Evde çalışma dönemiyle beraber iş amaçlı birçok dosyanızı çalışma arkadaşlarınızla paylaşmak istiyor olabilirsiniz ya da internet üzerinden iş yapıyor ve çalıştığınız partnerlerinize dosya transferi yapmanız gerekiyor olabilir. Son yıllarda en çok kullanılan web araçlarından biri bildiğiniz üzere WeTransfer’di. Ancak WeTransfer’in ücretsiz sürümünde 2GB’a kadar sınırlama getirmesinden dolayı piyasanın yeni yıldızı SendGB oldu.

Estonya merkezli bir yazılım firmasının ürünü olan SendGB pandemi döneminde 5 GB’a kadar gerçekten hayat kurtaran cinsten bir yardımcı olarak hayatımıza girdi. SendGB’nin web tabanlı bir servis olmasından kaynaklı her yerden kullanılabilir olması çok büyük bir avantaj sunuyor. Gelin beraber bu yazılımı beraber inceleyelim.

SendGB nedir?

SendGB Nedir

Makalemizin başında belirttiğimiz gibi SendGB, WeTransfer benzeri bir dosya transfer yazılımıdır. Büyük dosya transferi sağlayan ve 13 dilde destek sunan SendGB’yle dünyanın her yerine anında dosya gönderimi yapabilirsiniz. Bununla beraber dilerseniz dosyalarınızı SendGB’ye yükleyip sadece indirme linki de oluşturabilirsiniz.

SendGB’nin dosya saklama süresi, dosya büyüklüğü 250 MB’dan azsa 90 gündür yani ortalama 3 ay boyunca isterseniz dosyalarınızı saklayabilir, eğer dosya büyüklüğünüz 250 MB’dan büyükse 7 gün boyunca sisteminde dosyalarınızı saklayabilir. 5 GB’a kadar 500 adede kadar dosya gönderebilirsiniz.

SendGB güvenilir mi?

SendGB Güvenilir mi?

Dosya transfer yazılımlarındaki en büyük problem güvenilir olup olmamasıdır. SendGB güvenilir mi sorusunun yanıtı aslında biraz da göndereceğiniz dosya tipine bağlı olarak değişebilmekte. SendGB dosyalarını 128 bit şifrelemeyle korur ancak şifreleme uçtan uca değildir. Bu nedenle ortada muazzam bir güvenlik önlemi yok.

Bununla beraber dosyayı dilediğiniz zaman silebilme imkanı sizlere sunmuyor. Şirket politikaları gereği dosyalarınızı kullanamaz ya da erişemez ancak gönderici konusunda birtakım verileri “analiz etme” amaçlı sakladığını belirtiyor. Kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşmadığı verilerinizi anonimleştirerek analiz etme amaçlı tutuyor. Finalinde SendGB güvenilir mi? Aslında evet göndereceğiz dosya türüne göre güvenilir olarak belirtilebilir.

SendGB nasıl kullanılır?

SendGb Nasıl Kullanılır?

Adım #1: Dosyaları Ekleme Adım #2: Alıcı Email Adreslerini Ekleme ve Gönderici Email Adresini Ekleme Adım #3: Mesaj Ekleme Adım #4: Saklama Süresi Seçimi Adım #5: Parola Ekleme Adım #6: Dosyayı İmha Etme Adım #7: Dosyaları Paylaşma

#Adım 1: Dosyaları ekleme

Dosya Ekleme

Göndermek istediğiniz dosyalarınızı bilgisayarınızdan seçerek SendGB sistemine yükleyebilirsiniz. Bu aşamada bilmeniz gereken en önemli şeylerden biri, 250 MB altı dosyalarınızı 90 gün saklayabileceğiniz. Daha yüksek dosyaları maalesef sadece 7 gün saklayabilirsiniz.

#Adım 2: Alıcı email adreslerini ekleme ve gönderici email adresini ekleme

Email Nasıl Girilir

Burada kendi email adresinizi gönderici bölümüne, 20 kişiye kadar da alıcı listenizi “Gönderilecek e-posta giriniz” bölümüne girebilirsiniz.

 #Adım 3: Mesaj ekleme

SendGB Email Girişi

Eğer arzu ederseniz dosya göndereceğiniz kullanıcılara mesaj ekleyebilirsiniz. Mesaj bölümünde dosya transferi yapacağınız kişilere “nasıl kullanılır? Ya da dökümantasyon içeriği” paylaşabilirsiniz.

#Adım 4: Saklama süresi seçimi

SendGb Kaç Gün Dosyaları Saklar

SendGB’de eb başında da belirttiğimiz gibi 250 MB’a kadar ve üzeri dosyalarınızı 1,3,5,7 gün boyunca saklayabilirsiniz. 250 MB ve altı dosyalarınızı isterseniz 15,30,50,90 gün saklayabilirsiniz.

#Adım 5: Parola ekleme

SendGB Parola nedir

SendGB’de dosya ekleme bölümünde şifre oluşturarak dosyayı sadece şifreyi bilen kullanıcıların indirmesini sağlayabilirsiniz. Şifresi olmayan herhangi bir kullanıcı transfer linkinizden dosya indiremez.

#Adım 6: Dosyayı imha etme

Send GB Dosyayı İmha Etme

SendGB’de “Paylaşımı Sil” kutusunu işaretlerseniz, tüm alıcılar indirdikten sonra dosya otomatik olarak sistemden silinir. Eğer dilerseniz bu seçeneği işaretleyebilirsiniz.

#Adım 7: Dosyaları paylaşma

SendGB İçerik Paylaş

Son olarak dosyaları paylaş diyerek alıcılarınıza dosyanızı transfer edebilirsiniz. Bu bölümde default olarak “email” resmi seçili olarak gelir. Eğer isterseniz sadece “bağlantı simgesine” tıklayarak dosyalarınızı bağlantı olarak da saklayabilirsiniz.

SendGB’nin sitesine şuradan ulaşabilirsiniz. Dilerseniz uygulamayı Upsell hizmetiyle de satın alabilirsiniz. Ortalama 49.90 € ödeyerek 1TB alan ve tek seferde 20 GB gönderebilme özelliğini 1 yıl boyunca aktif edebilirsiniz. Elbette uygulamanın ücretsiz bölümü de muhtemelen işinizi görecektir.

Sizler SendGB’yi kullanıyor musunuz? Kendi deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli