Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

iOS 14.5, DualSense ile Xbox Series X Kumandasına Destek Verecek

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

iOS 14.5, DualSense ile Xbox Series X Kumandasına Destek Verecek

iOS 14.5, DualSense ile Xbox Series X Kumandasına Destek Verecek

Apple, geçtiğimiz saatlerde iOS 14.5’in ilk geliştirici beta sürümünü yayınladı. Yayınlanan beta sürüm üzerinde incelemeler yapan meraklı geliştiriciler, Apple’ın üzerinde çalıştığı özellikleri keşfetmeye başladılar. Hatta az önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde de iOS 14.5 ile iPhone kilitlerinin, Apple Watch’lar üzerinden açılabileceğinden bahsetmiştik. Şimdiyse iOS 14’ün yaklaşan yeni sürümünde yer alabilecek yeni bir özellikten daha bahsedeceğiz.

Apple’ın yayınladığı geliştirici beta sürümlerine yaptığı incelemelerle bilinen Rene Ritchie, iOS 14.5’teki yeni bir özelliği ortaya çıkardı. Twitter üzerinden bir açıklama yapan Ritchie, bu işletim sistemiyle birlikte iPhone’lara, Xbox Series X/S ve PlayStation 5’in kumandaları için destek geleceğini söyledi. Yani kullanıcılar, yeni sürümle birlikte çok daha iyi bir oyun deneyimi yaşayabilecekler.

PlayStation 4 ve Xbox One kumandaları için, iOS 13’ten beri destek veriliyor

iOS 14.5

Aslına bakacak olursak Apple, konsol kumandalarına ilk kez destek vermiyor. Şirket, iOS 13 ile birlikte bu süreci başlatmış, iPhone’lara PlayStation 4 ve Xbox One kumandaları için destek eklemişti. Bloomberg’den Mark Gurman ise yakın tarihli bir haberinde, Apple’ın bu süreci devam ettireceğini ifade etmişti. İşte Rene Ritchie tarafından yapılan keşif, Gurman’ın haberini doğrular nitelikte

Xbox Series X/S için tasarlanan kumanda, Xbox One’ın kumandasıyla neredeyse aynı. Ancak PlayStation 5 için tasarlanan DualSense isimli kumanda, oldukça gelişmiş özelliklere sahip. Özellikle de dokunsal geri bildirim özelliği, pek çok oyunseveri kendine hayran bıraktı. Elbette Apple, bu kumandanın tüm işlevselliklerini iPhone kullanıcılarına sunamayacak ancak pek çok iPhone sahibi, bu özellikten memnun kalacak gibi görünüyor.

iOS 14.5

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.