Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

iPhone’ların Üst Sıraları Domine Ettiği Ocak 2021’in En Çok Satılan Akıllı Telefonları Açıklandı

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

iPhone'ların Üst Sıraları Domine Ettiği Ocak 2021'in En Çok Satılan Akıllı Telefonları Açıklandı

iPhone'ların Üst Sıraları Domine Ettiği Ocak 2021'in En Çok Satılan Akıllı Telefonları Açıklandı

Bir pazar araştırma şirketi olan Counterpoint Research, Ocak 2021’de dünya çapında en çok satılan akıllı telefonları açıkladı. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, ocak ayında deyim yerindeyse damga vurdu. Zira geçtiğimiz ocak ayında en çok satılan on akıllı telefon modelinden altısı Apple’a ait.

Paylaşılan bilgilere göre iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max, Ocak 2021’de Apple’ın toplam iPhone satışlarının yüzde 71’ini ve tüm akıllı telefon satışlarının da yüzde 15’ini oluşturdu. Ayrıca iPhone 11 de tanıtılmasının üzerinden bir yıldan fazla zaman geçmesine rağmen hala en çok satılan dördüncü akıllı telefon konumunda bulunuyor. Buradan, iPhone 11’in uygun fiyata iPhone sahibi olmak isteyenler için hala popüler bir seçenek olduğu sonucuna varabiliriz.

Samsung, amiral gemisi segmentte iPhone’ların popülerliğine yetişemiyor

ocak 2021 en çok satılan telefonlar

Dünyanın en çok “satan” akıllı telefon markası olan Samsung, Ocak 2021 en çok satılan akıllı telefonlar listesine yalnızca iki model ile girebildi. Üstelik bu modeller, kar marjının yüksek olduğu amiral gemisi telefonlar değil, bütçe dostu cihaz arayanların tercihi olan orta segment akıllı telefonlar oldu. Ayrıca Xiaomi’nin Redmi markası da en çok satan 10 akıllı telefon modelinden 2’sine sahip.

Ocak 2021’de en çok satan akıllı telefonlar

iPhone 12 – yüzde 6 iPhone 12 Pro Max – yüzde 5 iPhone 12 Pro – yüzde 4 iPhone 11 – yüzde 2 Redmi 9A – yüzde 2 Redmi 9 – yüzde 1 Samsung Galaxy A21s – yüzde 1 iPhone 12 mini – yüzde 1 Samsung Galaxy A31 – yüzde 1 iPhone SE 2020 – yüzde 1 sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli