Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Martı Scooter Yüzünden Dükkanını Kapatamayan Esnaf Sosyal Medyada Gündem Oldu

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Martı Scooter Yüzünden Dükkanını Kapatamayan Esnaf Sosyal Medyada Gündem Oldu

Martı Scooter Yüzünden Dükkanını Kapatamayan Esnaf Sosyal Medyada Gündem Oldu

Son yılların en popüler girişimlerinden biri, bir scooter paylaşım sistemi olan Martı. Martı’nın sahip olduğu elektrikli araçları kiraladıktan sonra belli bir noktada kilitleyerek bırakıp gidiyoruz. Ancak zaman zaman bu araçlar çok alakasız yerlere kilitlenip gidilebiliyor.

Bir esnaf, kepenklerine kilitlenen araç nedeniyle dükkanını kapatıp gidemediğini ifade etti. Bu durumu sosyal medyaya da taşıdı. Yaşanan olaya çok farklı tepkiler gelirken bazı kişiler esnafı, bazı kişiler ise firmayı bu durumdan sorumlu tuttu.

Martı scooter’ı kim çekmeli tartışması

martı

Tartışmanın başlangıç noktası olan Martı’nın kepenklere bağlanması konusunda bazı kişiler, Martı’yı 3 liraya söküp başka bir yere bağlamanın çözüm olacağını savunuyor. Dükkan sahibi ise sorunun Martı firması tarafından çözülmesini talep ediyor. Şu ana kadar Twitter’dan gelen “Başka yere bağla” sorularına karşılık “Neden 3 lira vermek zorunda kalayım ki?” minvalinde cevaplar veriyor.

Genel olarak baktığımızda da duruma gelen tepkiler karışık. Bazı kişiler esnafı desteklerken bazı kişiler ise sorunu çözmenin çok daha kolay olacağını söylüyor. Aslında insanların kişisel alanlarına Martı park edilmez. Apartman girişlerine, kaldırımların eğimli rampalarına, apartman ağızlarına Martı bırakılmaz. Hele kaldırımı diklemesine kesecek şekilde Martı hiç koyulmaz. Modern zamanların adabı bunu gerektirir. 

Tartışma devam ediyor

martı

Twitter, ekşi sözlük gibi mecralarda da vatandaşlarımız konuyla ilgili olarak görüşlerini paylaşmaya devam ediyor. Bu oldukça ilginç olayda Martı, gelen şikayetlere kayıtsız kalmakla suçlanıyor. Firmadan henüz yapılmış bir açıklama da yok.

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Sizce Martı mı yoksa esnaf mı haklı?

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.