Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Microsoft: Eğer Oyuncuyum Diyorsanız Windows 11 Tam da Sizin İçin

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft: Eğer Oyuncuyum Diyorsanız Windows 11 Tam da Sizin İçin

Microsoft: Eğer Oyuncuyum Diyorsanız Windows 11 Tam da Sizin İçin

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, geçtiğimiz hafta düzenlediği bir etkinlikte tanıttığı Windows 11 ile ilgili yeni açıklamalar yapmayı sürdürüyor. Bu bağlamda, son olarak dünya genelinde giderek yayılan oyun tutkusu hakkında bazı açıklamalarda bulunan şirket, Windows 11’in oyuncular için yapıldığını ifade ediyor. Elbette şirket bunu, Windows 11’in sahip olduğu bazı özelliklere dayanarak söylüyor.

Microsoft, Windows 11 tanıtım etkinliğinde oyun performansının nasıl olacağını zaten göstermişti. Bunun üzerine resmi internet sitesinde bir blog gönderisi yayınlayan şirket, Windows 11’in sahip olacağı 3 özelliğin, oyuncular için çok önemli olduğunu açıklamıştı. Bu özellikler, AutoHDRDirectStorage ve Xbox Game Pass entegrasyonu olarak karşımıza çıkıyor. Peki Windows 11’in bu özellikleri, kullanıcılara neler vadediyor?

AutoHDR özelliği ile görüntü kalitesi artırılacak

Windows 11 AutoHDR

Windows 11’in sahip olduğu AutoHDR özelliği, oyunlardaki görüntü kalitesini çok ciddi miktarda artıracak. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda, bu özellik sayesinde ekstra derinlik, daha iyi parlaklık ve renklerin daha canlı oluşturulması sağlanacak. DirectX 11 ve üzeri sistemlerde kullanılabilir olacak özellik, SDR görüntüleri HDR haline getirerek, oyuncular için daha etkileyici bir deneyim sunacak.

DirectStorage ile darboğaz sorunu tarih olacak

Windows 11’in DirectStorage özelliği, yeni nesil konsollarla karşımıza çıkan yeni bir teknoloji. NVMe SSD ya da tabanlı sistemlerde kullanılabilecek özellik, oyundaki verileri doğrudan GPU’ya aktarırken SSD’nin tüm gücünü kullanabiliyor. Böylelikle CPU’lar, mevcut durumdakine kıyasla pasif duruma gelmiş oluyor. Bu da oyuncuların en büyük problemlerinden bir tanesi olan darboğaz sorununu ortadan kaldırıyor.

Xbox Game Pass

Windows 11’deki yerleşik yazılımlardan bir tanesi, Xbox Game Pass entegrasyonu olacak. Microsoft, bu özellik sayesinde kullanıcıların kolaylıkla oyunlara erişebileceklerini ifade ediyor. Öte yandan bir kullanıcı, eğer Xbox Game Pass Ultimate aboneliğine sahipse, Xbox Cloud Gaming’e doğrudan ulaşabilecek. Böylelikle Xbox Series X/S için geliştirilmiş olan neredeyse her oyun, Windows 11 üzerinden rahatlıkla oynanabilecek.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.