Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Mısırlı Bakan, Elon Musk’ı Ülkeye Davet Etti

avatar

Aslı Yorulmaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Tesla ve SpaceX gibi şirketlerin kurucusu Elon Musk, işlerinin yanında tam bir magazin figürü. Attığı her tweetle olay olan ünlü isim, şu sıralar sosyal medyanın gündeminden hiç düşmüyor.  Milyarder ismi bu kez gündeme getiren olay ise piramitler hakkında dün yaptığı bir paylaşımdı.

Mısır piramitlerinin uzaylılar tarafından inşa edildiğini söyleyen Musk, kısa sürede sosyal medyanın alay konusu oldu. Çoğu kullanıcı Güney Afrikalı girişimciyi tiye alıp dalga geçerken, ünlü isme bir yanıt da Mısır’ın Yatırım ve Uluslararası İş Birliği Bakanı Rania Al-Mashat’tan geldi.

Mashat, Elon Musk’ı Mısır’ı görmeye davet etti:

Teknoloji milyarderi Elon Musk’ın sosyal medya hesabından yaptığı “Açıkça söylemek gerekirse piramitleri uzaylılar inşa etti” paylaşımın ardından, Mısırlı bakan ünlü CEO’yu ülkesine davet etti. Mısır Yatırım ve Uluslararası İş Birliği Bakanı Rania Al-Mashat, Musk’a verdiği yanıtta ise şu ifadeleri kullandı:

“Çalışmalarınızı hayranlıkla takip ediyorum. Sizi ve SpaceX ekibini, piramitlerin nasıl inşa edildiğine dair yazıtları incelemeye davet ediyorum. Ayrıca piramitleri inşa edenlerin mezarlarına göz atmanızı tavsiye ederim. Bay Musk, sizi bekliyoruz”

Mısırlı arkeologdan Musk’ın iddialarına yanıt:

Gize’de piramitleri inşa edenlerin mezarlarını keşfetmekle görevli olan Mısırlı arkeolog Zahi Hawass da Musk’ın paylaşımının ardından ünlü CEO’ya yanıt verdi. Musk’ın iddiasının tamamen hayal ürünü olduğunu belirten Hawass, “Piramitleri inşa edenlerin mezarlarını ben buldum. Piramit ustaları Mısırlıydı ve ayrıca köle değillerdi” dedi.

Elon Musk, daha sonraki paylaşımında BBC’ye ait bir makaleyi paylaşarak “Bu yazı, piramitlerin nasıl inşa edildiğini özetliyor” dedi.

Antik Mısırlılardan günümüze kalan Gize Piramitleri; Keops Piramidi, Kefren Piramidi ve Mikerinos Piramidi olmak üzere toplam 3 görkemli yapıdan oluşuyor. Şimdiki Mısır’ın başkenti Kahire’nin Gize semtinde yer alan bu üç yapıdan yalnızca Keops, Dünyanın Yedi Harikası’ndan biri olarak kabul ediliyor.

 

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.