Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Nadir Bir Pokemon Kartı, Açık Artırmada 240 Bin Dolara Satıldı

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Nadir Bir Pokemon Kartı, Açık Artırmada 240 Bin Dolara Satıldı

Nadir Bir Pokemon Kartı, Açık Artırmada 240 Bin Dolara Satıldı

Artık üretilmeyen, piyasada eşine rastlanmayan nadir kartların, tasoların ve figür gibi eşyaların uçuk rakamlara alıcı bulduğu haberlerle sık sık karşılaşıyoruz. Harcayacak parası olan koleksiyonerler tarafından havada kapılan bu eşyalar bazen öyle rakamlara satılıyor ki anlam vermek güçleşiyor. 

Geçtiğimiz günlerde tam da böyle bir açık artırma gerçekleştirildi. Üzerinde Pokemon Company’nin CEO’su Tsunekazu Ishihara’nın olduğu bir Pokemon kartı, satışa sunuldu. 500 dolarlık bir fiyat ile başlayan açık artırmada gelen 31 teklif sonrası 247 bin 230 dolarlık teklif verildi ve bu nadir kart oldukça yüksek bir fiyata satılmış oldu.

Kart, CEO’nun 60. yaş günü için tasarlanmıştı:

pokemon kartı

Üzerinde nadir pokemonların olduğu ve üretildiği dönemde zaten nadir olarak karşımıza çıkan kartların da benzer şekilde satıldığı olmuştu. Bu kartı özel kılan ise kartın 2017 yılında CEO Ishihara’nın 60. yaş günü şerefine özel olarak sınırlı sayıda üretilmesi ve yalnızca çalışanlara dağıtılması. Kartın üzerinde CEO’nun bir çiziminin yanında Rotom isimli hayalet/elektrik türündeki Pokemon ve bir Master Ball bulunuyor. Bir diğer önemli detay ise kartın CEO tarafından imzalanmış bir kopya olması.

Pokemon kartlarında rekor ise çok daha yüksek. Yalnızca 20 kopyası olduğu bilinen ve 250 bin dolara alıcı bulan ‘Pokemon Illustrator’ kartının ikinci sırada yer aldığı listede, 350 bin dolara alıcı bulan Charrizard 1st Edition kartı ise liderliği elinde tutuyor.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli