Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

NVIDIA’dan Fiyat Açıklaması: GeForce NOW Türkiye Operasyonlarından Turkcell Sorumlu

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

NVIDIA'dan Fiyat Açıklaması: GeForce NOW Türkiye Operasyonlarından Turkcell Sorumlu

NVIDIA'dan Fiyat Açıklaması: GeForce NOW Türkiye Operasyonlarından Turkcell Sorumlu

NVIDIA’nın bulut tabanlı oyun servisi GeForce NOW, geçtiğimiz günlerde Türkiye’de beta kayıtlarına açıldı ve kayıtların açılmasıyla birlikte servisin Türkiye fiyatı de belli oldu. 74,90 TL’lik fiyat, oyunseverleri adeta ikiye böldü. Bir kesim, yeni nesil bir donanım satın alabilecek maddi gücü olmayanlar için uygun bir fiyat etiketi olduğunu ifade ederken; diğer bir kesim ise yurt dışı fiyatı 5 dolar olan servisin Türkiye fiyatının 11 dolar seviyelerinde olmasına isyan etti.

Hafta sonu sizlerle paylaşmış olduğumuz bir haberde Türkiye’nin en popüler yayıncılarından Jahrein’in, Turkcell’de çalışan bir takipçisinin mesajını paylaştığını ve Turkcell çalışanının “yüksek” olarak nitelendirilen fiyattan NVIDIA’nın sorumlu olduğunu öne sürdüğünü aktarmıştık. Turkcell çalışanının bu iddiası, NVIDIA GeForce NOW resmi Twitter hesabının geçtiğimiz günlerde attığı bir tweeti akıllara getirdi.

NVIDIA: Türkiye’de GeForce NOW’dan Turkcell sorumlu

nvidia

Merty isimli bir kullanıcının “Neden Türkiye’de premium paket fiyatınız 11 dolar?” şeklindeki sorusunu yanıtlayan NVIDIA GeForce NOW resmi Twitter hesabı, “Merhabalar, GeForce NOW Türkiye’de GeForce NOW Alliance iş ortağımız Turkcell tarafından işletiliyor” yanıtını vererek bir anlamda mevcut fiyattan Turkcell’i sorumlu tutmuştu.

Gelinen noktada NVIDIA, GeForce NOW’ın Türkiye operasyonlarından tamamen Türkcell’in sorumlu olduğunu ifade ederken Turkcell çalışanı ise fiyatı NVIDIA’nın dayattığını öne sürüyor. İki taraftan biri perde arkasında yaşananları açıklamadığı sürece fiyat tartışmaları devam edecek gibi görünüyor.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli