Sıradaki içerik:

CoD: Black Ops Cold War Rekor Denemesi Oyun Hatasına Takıldı

e
sv

Oscar Ödülleri Bu Gece Dağıtılıyor: Peki, Eleştirmenlere Göre Hangi Film Oscar’ı Kazanmalı?

avatar

admin

  • e 0

    Mutlu

  • e 0

    Eğlenmiş

  • e 0

    Şaşırmış

  • e 0

    Kızgın

  • e 0

    Üzgün

Oscar Ödülleri Bu Gece Dağıtılıyor: Peki, Eleştirmenlere Göre Hangi Film Oscar'ı Kazanmalı?

Oscar Ödülleri Bu Gece Dağıtılıyor: Peki, Eleştirmenlere Göre Hangi Film Oscar'ı Kazanmalı?

Oscar Ödülleri bu yılki sahiplerine 26 Nisan’da yapılacak olan etkinlikte kavuşacak. IndieWire’ın görüşlerini aldığı eleştirmenlere göre bu yıl ödüller için oldukça büyük bir rekabet yaşanacak. Özellikle de En İyi Film dalında Minari ve Nomadland arasında eşitlik göze çarpıyor. Altın Küre’de kazanan Nomadland olmuştu.

Sinema eleştirmenlerinin yaptığı seçimlere göre Oscar ödüllerini alması gereken isimler şu şekilde oldu:

En İyi Film

Eşitlik: Minari/ Nomadland Metalin Sesi (Sound of Metal)   Eşitlik: Baba (The Father)/ Judas and the Black Messiah Eşitlik: Mank/ Yetenekli Genç Kadın (Promising Young Woman) / Şikago Yedilisi’nin Yargılanması (The Trial of the Chicago 7)

En İyi Yönetmen

Chloe Zhao, Nomadland   Thomas Vinterberg, Druk  Eşitlik: David Fincher, Mank/ Emerald Fennell,  Yetenekli Genç Kadın Lee Isaac Chung, Minari

En İyi Erkek Oyuncu

Chadwick Boseman, Ma Rainey: Blues’un Annesi (Ma Rainey’s Black Bottom)  Riz Ahmed, Metalin Sesi   Anthony Hopkins, Baba  Steven Yeun, Minari   Gary Oldman, Mank  

En İyi Kadın Oyuncu

Carey Mulligan, Yetenekli Genç Kadın   Frances McDormand, Nomadland   Viola Davis, Ma Rainey: Blues’un Annesi  Andra Day, The United States vs. Billie Holiday   Vanessa Kirby, Pieces of a Woman 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Daniel Kaluuya, Judas and the Black Messiah  Paul Raci, Metalin Sesi  Lakeith Stanfield, Judas and the Black Messiah   Leslie Odom Jr., One Night in Miami   Sacha Baron Cohen, Şikago Yedilisi’nin Yargılanması  

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Yuh-Jung Youn, Minari   Amanda Seyfriend, Mank   Maria Bakalova, Borat Subsequent Moviefilm  Eşitlik: Glenn Close, Hillbilly Elegy/ Olivia Colman, Baba

En İyi Özgün Senaryo

Lee Isaac Chung, Minari   Emerald Fennell, Yetenekli Genç Kadın   Derek Cianfrance, Abraham Marder, Darius Marder, Metalin Sesi  Aaron Sorkin, Şikago Yedilisi’nin Yargılanması   Will Berson, Shaka King, Keith Lucas, and Kenny Lucas, Judas and the Black Messiah

En İyi Uyarlama Senaryo

Florian Zeller, Baba  

Chloe Zhao, Nomadland  Kemp Powers, One Night in Miami   Sacha Baron Cohen and Co-Writers, Borat Subsequent Moviefilm   Ramin Bahrani, Beyaz Kaplan (The White Tiger)  

En İyi Animasyon Film

Wolfwalkers   Soul   Over the Moon   Hadi Gidelim (Onward) / Kuzular Firarda: Uzay Parkı (Shaun the Sheep: Farmageddon)

Yabancı Dilde En İyi Film

Druk   Collective/ Quo Vadis, Aida?  Better Days/ The Man Who Sold His Skin

En İyi Belgesel

“Time” “Collective” “Crip Camp” “The Mole Agent” “My Octopus Teacher”

En İyi Kısa Belgesel

Eşitlik: A Concerto Is a Conversation/ A Love Song for Latasha   Colette   Hunger Ward   Do Not Split

En İyi Kısa Film

Two Distant Strangers   The Letter Room   Eşitlik: Feeling Through/The Present/White Eye

En İyi Kısa Animasyon

Opera   Burrow   If Anything Happens I Love You   Genius Loci   Yes-People  

En İyi Özgün Müzik

Minari Eşitlik: Da 5 Bloods/Soul  Mank   Dünyadan Haberler (News of the World)

En İyi Özgün Şarkı

“Husavik” şarkısıyla “Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga”

“Speak Now” şarkısıyla “One Night in Miami”   “Fight for You” şarkısıyla “Judas and the Black Messiah”   “Io Si (Seen)” şarkısıyla “Onca Yoksulluk Varken (The Life Ahead)”   “Hear My Voice” şarkısıyla “Şikago Yedilisi’nin Yargılanması”  

En İyi Ses

Metalin Sesi  Mank   Atlantik Savaşı (Greyhound)  Dünyadan Haberler / Soul  

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

Mank   Baba   Tenet   Ma Rainey: Blues’un Annesi   Dünyadan Haberler

En İyi Sinematografi

Joshua James Richards, “Nomadland”   Erik Messerschmidt, “Mank” Sean Bobbitt, “Judas and the Black Messiah” Phedon Papamichael, “Şikago Yedilisi’nin Yargılanması” Dariusz Wolski, “Dünyadan Haberler”

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı

“Ma Rainey: Blues’un Annesi”   “Emma” “Mank” “Pinocchio” “Hillbilly Elegy”

En İyi Kostüm Tasarımı

“Emma” “Ma Rainey: Blues’un Annesi”   “Mank”  Eşitlik: “Mulan”/”Pinocchio”

En İyi Kurgu

“Metalin Sesi” “Nomadland” “Baba” “Şikago Yedilisi’nin Yargılanması” “Yetenekli Genç Kadın”

En İyi Görsel Efekt

“Tenet” “The Midnight Sky” “Mulan” “Love and Monsters” “The One and Only Ivan” sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli