Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

Oyun Dünyası Karışacak: Haftaya Çin’e Özel ‘Steam’ Sürümü Duyurulacak

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Oyun Dünyası Karışacak: Haftaya Çin'e Özel 'Steam' Sürümü Duyurulacak

Oyun Dünyası Karışacak: Haftaya Çin'e Özel 'Steam' Sürümü Duyurulacak

Video oyun sektörü, önümüzdeki hafta büyük bir gelişmeye sahne olacak. Valve ile Valve’ın Çin’deki iş ortağı Perfect World, 9 Şubat’ta Steam’in sadece Çin’e özel sürümünün beta sürümünü yayınlayacak. “Steam China” olarak isimlendirilecek bu özel sürüm, başlangıç aşamasında Dota 2 ve Counter-Strike: Global Offensive’i içerecek. Çin’deki oyuncular, Steam China‘da yeni bir hesap açtıktan sonra, mevcut hesapları ile yeni hesapları arasında birleştirme yapabilecekler. 

Konuyla ilgili açıklamalar, deneyimli bir analist olan Daniel Ahmad’dan geldi. Ahmad, Valve’ın yıllar önce duyurduğu projenin artık tamamlandığını ve Çinli oyunseverlerin, 9 Şubat’ta bu uygulamaya erişebileceklerini söyledi. Analiste göre Steam China, ilk etapta Dota 2 ve Counter-Strike: Global Offensive’i içerecek olsa da önümüzdeki dönemlerde, Çin hükümetinin onayladığı oyunlar da bu platformdaki yerini almış olacaklar.

Uluslararası sürümün, Steam China’dan sonra ne olacağı merak konusu

Steam China

Valve, Steam China ile video oyun dünyasının temellerini değiştirebilir. Zira Çin, Steam China sonrası dönemde platformun uluslararası sürümünü tamamen yasaklamaya karar verebilir. Eğer böyle bir şey gerçekleşirse, Çinli oyuncular bir daha dönmemek üzere aramızdan ayrılabilirler. Açık konuşmak gerekirse Çin hükümeti, zaten uzunca bir süredir Steam’e sıcak bakmıyordu ve bu gelişme, hükümetin konuyla ilgili çok konuşulacak bir karar almasına yol açabilir.

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.