Sıradaki içerik:

Gaziantep LoL Solo Q Turnuvası Başvuruları Başladı

e
sv

PlayStation 5’e Geleceği Kesinleşen Tüm Oyunlar

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

PlayStation 5’e Geleceği Kesinleşen Tüm Oyunlar

PlayStation 5’e Geleceği Kesinleşen Tüm Oyunlar

Oyuncuların yıllardır dört gözle beklediği PlayStation 5, nihayet bir sır olmaktan çıktı. Sony’nin düzenlediği özel etkinlikten önce yeni nesil konsola gelecek oyunların listesi geçtiğimiz haftalarda da netleşmişti. Bugüne özel tüm oyunların detaylı bir listesini sizlere sunmak istedik.

PlayStation 5 oyunları, bir önceki nesil olan PS4’e kıyasla oldukça gelişmiş şekilde karşımıza çıkacak. Bu listede göreceğini oyunlar uzun bir sürecin başlangıcı. Gelin hep birlikte PlayStation 5 için çıkacak oyunlara yakından bakalım.

PlayStation 5 resmi etkinliği [Canlı Yayın]:

Yeni açıklanan PlayStation 5 oyunları:

Marvel’s Spider-Man Miles Morales (Güncelleme) Gran Turismo 7 Ratchet & Clank Rift Apart Project Athia Stray Returnal Sackboy A Big Adventure Destruction All Stars Kena Bridge of Spirits Goodbye Volcano High Oddworld Soulstorm Ghostwire: Tokyo JETT The Far Shore​ Solar Ash​ Oddworld Soulstorm Ghostwire: Tokyo  JETT The Far Shore  Godfall Solar Ash Hitman III New Astro’s Playroom 23:49 Little Devil Inside 23:50 NBA 2K21 23:52 Bugsmax 23:55 Demon’s Souls Deathloop​ Resident Evil Village Pragmata

Oyunlar açıklanmaya devam ediyor, detaylar geliyor…

Daha önce PlayStation 5’e geleceği kesinleşen oyunlar:

Madden NFL 21 EA Sports NHL 21 Moonray Gothic Remake MicroMan Nith’O Infinity Reborn Observer System Redux Path of Exile 2 Outriders PsyHotel Quantum Error Rainbow Six Quarantine Rainbow Six Siege Redo! Enhanced Edition A Rat’s Quest: The Way Back Home Assassin’s Creed Valhalla Battlefield 6 Chorus Cygni All Guns Blazing Dauntless DiRT 5 Dragon Age 4 Dying Light 2 FIFA 21 Godfall Gods & Monster Scarlet Nexus Sniper Elite 5 Soulborn Starfield The Elder Scrolls 6 The Lord of the Rings Gollum The Sims 5 Ultimate Fishing Simulator 2 Vampire The Masquerade Bloodlines 2 Warframe Watch Dogs Legion WRC 9

Madden NFL 21:

Tür: Spor Geliştirici: EA Tiburon  Çıkış tarihi: 28 Ağustos 2020

EA Tiburon tarafından Frostbite üzerinde geliştirilen Madden NFL 21, PlayStation 5’te yer alacak oyunların başında geliyor. Amerikan futbolseverleri PlayStation 5’te farklı bir NFL deneyimi bekliyor.

EA Sports NHL 21:

NHL 21

Tür: Spor Geliştiri: EA Canada Çıkış tarihi: Açıklanmadı

Sony, hokeyseverleri de unutmadı. Yine EA’nın geliştirdiği bir başka spor oyunu olan EA Sports NHL 21 de PlayStation 5’te yer alacak oyunların arasında bulunuyor. 

Moonray:

Tür: Aksiyon Geliştirici: Everything is Full of Gods LLC Çıkış Tarihi: 2 Temmuz 2020

Moonray, uzak gelecekte geçen üçüncü şahıs bir rol yapma-aksiyon oyunu. PlayStation 5’in avantajlarını ortaya koyacak sağlam bir yapım olarak karşımıza çıkacak.

MicroMan:

Tür: Macera Geliştirici: Glob Games Studio Sp. z o.o. Çıkış Tarihi: Açıklanmadı

Glob Games tarafından geliştirilen Microman, bir karınca boyutuna indirgenmiş laboratuvar çalışanı hakkındaki bir “arcade” macera oyunu. PlayStation 5’te yer alacağı kesinleşen oyunun net bir yayınlanma tarihi bulunmuyor.

Observer System Redux:

Tür: Psikolojik Korku, Macera Geliştirici: Bloober Team Çıkış Tarihi: Açıklanmadı

Bloober Team’in geliştirdiği bir korku ve macera oyunu olan Observer System Redux, halihazırda PlayStation 4’te de var. Sony tarafından yapılan açıklamaya göre, oyunun PlayStation 5 oyunları arasında da yer alacağı kesinleşti.

Path of Exile 2:

Tür: Hack and slash Geliştirici: Grinding Gear Games Çıkış Tarihi: Açıklanmadı

Diablo’nun açtığı kulvarda ilerleyen Avustralyalı oyun şirketi Grinding Gear Games, Path of Exile ile yakaladığı başarıyı Path of Exile 2 ile taçlandırmayı planlıyor. Oyunun 2020 sonlarında ya da 2021’nin başlarında çıkması bekleniyor. Tencent Games’in desteğini de alan GGG, Blizzard’ın uzun yıllardır başaramadığını başaracakmış gibi gözüküyor. 

Outriders:

Tür: Aksiyon Geliştirici: People Can Fly Yayın Tarihi: Aralık 2020

Polonyalı oyun şirketi People Can Fly tarafından 2015 yılından beri geliştirilmekte olan Outriders’ın da PlayStation 5 oyunları arasında yer alacağı kesinleşti. Oyun, yeryüzünün yaşanamaz bir yer olmasının ardından Enoch gezegenine göç eden insanlığın hikayesini anlatacak.

PsyHotel:

PsyHotel

Tür: Macera, Simülasyon Geliştirici: RG Crew Çıkış Tarihi: Açıklanmadı

RG Crew tarafından geliştirilen bir simülasyon oyunu olan PsyHotel, tüm müşterilerin birer psikopat olduğu bir otelde geçiyor. İşin esrarengiz yanı, otel sahibi sizsiniz. Yapmanız gereken tek şey, müşteri memnuniyetini sağlamak.

Quantum Error:

Tür: Korku Geliştirici: TeamKill Media LLC Çıkış Tarihi: Açıklanmadı

Kings of Lorn: The Fall of Ebris ile tanıdığımız TeamKill Media tarafından Unreal Engine üzerinde geliştirilen Quantum Error, Dead Space ve Doom ile benzerlikler taşıyan bir temaya sahip olacak.

Rainbow Six Quarantine:

Tür: Taktiksel Nişancı Oyunu Geliştirici: Ubisoft Montreal Çıkış Tarihi: 2020

Ubisoft’un Montreal’deki Kanada ofisinde geliştirilen Rainbow Six Quarantine, Six Siege’den farklı olarak rekabetçi bir yapıya sahip olmayacak. Oyuncuları, 3 kişilik co-op şeklinde hikaye tabanlı bir oyun bekliyor. Ayrıca, işin içine zombilerin de dahil olacağı söyleniyor.

Rainbow Six Siege

Tür: Taktiksel Nişancı Oyunu Geliştirici: Ubisoft Montreal, Sperasoft Studio, LLC Çıkış Tarihi: 7 Nisan 2015

Halihazırda PlayStation 4’te bulunan Rainbow Six Siege de tıpkı Rainbow Six Quarantine gibi PlayStation 5’de olacak.

Redo! Enhanced Edition:

Tür: Aksiyon, Macera Geliştirici: Robson Paiva Çıkış Tarihi: Açıklanmadı

Robson Paiva tarafından geliştirilen ve 2019 yılında PC için piyasaya sürülen Redo! da PlayStation 5 oyunları arasında yer alacak. Arcade türündeki bir aksiyon oyunu olan Redo!, distopik bir dünyada başka bir insanı arayan bir kızın hikayesini anlatıyor. 

A Rat’s Quest: The Way Back Home:

Tür: Macera Geliştirici: The Dreamerians Çıkış Tarihi: 2021

The Dreamerians tarafından geliştirilen A Rat’s Quest: The Way Back Home, 2021 piyasaya sürülecek. Konusu ise, Romeo ve Juliet’in hikayesini andıracak şekilde bir sıçan ve bir farenin mecerasından oluşuyor. 

Assassin’s Creed Valhalla:

Tür: Aksiyon, RPG Geliştirici: Ubisoft Montreal Yayın Tarihi: Aralık 2020

Assasins’s Creed’in yeni oyunu olan Valhalla da Playstation 5 oyunları arasında yer alacak. Bir Viking hikayesini anlatacak oyun hakkında detaylı bilgi için bu yazımıza bir göz atabilirsiniz.

Battlefield 6:

Battlefield 6

Tür: Savaş Geliştirici: EA Digital Illusions CE Çıkış Tarihi: 2021

Battlefield serisinin yeni oyununun PlayStation 5’te yer alacağı kesinleşti. 2021 yılında piyasaya sürülmesi beklenen oyun, bizi tekrar modern zamanlara götürecek.

Chorus:

Tür: Aksiyon Geliştirici: Deep Silver Fishlabs Çıkış Tarihi: 2021

Deep Silver Fishlabs’ın geliştirdiği ve 2021 yılında piyasaya sürülmesi beklenen Chorus da Sony’nin yeni nesil oyun konsolunda yer alacak. Oyunun konusu, Nara adlı bir karakterin, onu yaratan dünyayı yok etmeye çalışmasını anlatacak.

Cygni All Guns Blazing

Tür: Aksiyon Geliştirici: KeelWorks Çıkış Tarihi: Açıklanmadı

İskoçyalı oyun şirketi KeelWorks tarafından geliştirilen Cygni All Guns Blazing’in ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor. Ama oyunun PlayStation 5’te yer alacağı kesinleşti. 80’li ve 90’lı yıllarda oldukça popüler olan “Shoot ’em up” oyunlarından esinlenen Cyngi, Shoot ‘em up türünü modern sinematik öğelerle birleştirmeyi planlıyor.  

Dauntless:

Tür: Aksiyon, RPG Geliştirici: Phoenix Labs, Iron Galaxy Çıkış Tarihi: Açıklanmadı

Phoenix Labs ve Iron Galaxy tarafından geliştirilen ve halihazırda PC üzerinde oynanabilen Dauntless de PlayStation 5’te yer alacak. Dağıtıcısının Epic Games olduğu oyun, Monster Hunter gibi canavar avcılığını konu ediniyor. 

DiRT 5:

Tür: Yarış Geliştirici: Codemasters, Codemasters Cheshire Çıkış Tarihi: Ekim 2020

DiRT hayranlarını sevindirecek bir haber var. Serinin son oyunu bir aksilik yaşanmadığı takdirde Ekim 2020’de piyasaya sürülmesiyle birlikte Sony’nin yeni nesil oyun konsolunda da yer alacak.

Dragon Age 4:

Dragon Age 4

Tür: Aksiyon, RPG Geliştirici: BioWare Çıkış Tarihi: Açıklanmadı

DiRT serisinin son oyunu gibi Dragon Age’in de son oyunu PlayStation 5’de yer alacak. Henüz resmi bir yayınlanma tarihi olmayan oyunun konusu ise şu an için bilinmiyor. 

Dying Light 2:

Tür: Korku, Aksiyon, RPG Geliştirici: Techland Çıkış Tarihi: Açıklanmadı

Halihazırda PlayStation 4’te yer alan ve apokaliptik bir dünyada geçen bir zombi kıyametini anlatan Dying Light 2’nin de PlayStation 5’te yer alacağı kesinleşti.

FIFA 21:

Tür: Spor Geliştirici: EA Yayın Tarihi: 25 Eylül 2020

25 Eylül 2020 tarihinde piyasaya sürülmesi beklenen FIFA 21 de PlayStation 5’de yer alacak. Spor oyunlarının konsol oyuncularının büyük bir kısmını oluşturduğu hesaba katıldığında FIFA 21’in PlayStation 5’te olmaması beklenemezdi. 

Godfall:

Tür: Aksiyon, RPG Geliştirici: Counterplay Games Çıkış Tarihi: Aralık 2020

Counterplay Games tarafından geliştirilen ve Aralık ayında çıkması beklenen Godfall, üç kişiye kadar birlikte oynanabilen hikaye tabanlı bir savaş oyunu olarak tanıtıldı. Godfall, The Game Awards 2019 etkinliğinde duyurulan PlayStation 5 oyunları arasında yer alıyordu.

Gods & Monster:

Tür: Aksiyon, Macera Geliştirici: Ubisoft Yayın Tarihi: 2020

Ubisoft tarafından geliştirilen Gods & Monster’ın bu yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor. PlayStation 5’te de yer alacak oyun Zelda’ya benzer bir hikayeye sahip.

Scarlet Nexus:

Tür: Aksiyon, RPG Geliştirici: BANDAI NAMCO Studios Yayın Tarihi: Açıklanmadı

BANDAI NAMCO Studios tarafından geliştirilen Scarlet Nexus, yakın gelecekte geçen ve klasik anime ögeleriyle bilim kurgu ögelerini birleştiren bir hikayeye sahip olacak. 

Sniper Elite 5:

Sniper Elite 5

Tür: Savaş Geliştirici: Rebellion Çıkış Tarihi: Açıklanmadı

Rebellion’ın amiral gemisi olan ve dünya çapında sadık bir kitlesi bulunan Sniper Elite’ın son oyunu da PlayStation 5 oyunları arasında yer alıyor. 

Soulborn:

Tür: Macera, RPG Geliştirici: Pixelmad Studios UG Çıkış Tarihi: Açıklanmadı

Gods and Monsters gibi bir RPG oyunu olan Soulborn, Zelda ve The Witcher’ı harmanlayan bir açık dünya rol yapma oyunu. 

Starfield:

Tür: RPG, Aksiyon, Macera Geliştirici: Bethesda Game Studios Çıkış Tarihi: Açıklanmadı

Bethesda’nın geliştirdiği, uzayda geçen bir rol yapma oyunu Starfield da PlayStation 5’de yer alacak oyunların arasında. 

The Elder Scrolls 6:

Tür: RPG, Aksiyon, Macera Geliştirici: Bethesda Game Studios Çıkış Tarihi: Açıklanmadı

Oyuncuların uzun yıllardır beklediği The Elder Scrolls 6’nın hâlâ henüz net bir yayınlanma tarihi bulunmasa da oyunun PlayStation 5’de yer alacağı kesinleşti. 

The Lord of the Rings Gollum

The Lord of the Rings Gollum

Tür: Macera Geliştirici: Daedalic Entertainment, Middle-earth Enterprises Çıkış Tarihi: Açıklanmadı

Daedalic Entertainment tarafından geliştirilecek The Lord of The Rings Gollum da PlayStation 5’te yer alacak. Gollum’un hikayesine odaklanacak oyunun şu an için net bir yayınlanma tarihi bulunmuyor. Oyun hakkında detaylara şu haberimizden ulaşabilirsiniz. 

The Sims 5:

The Sims 5

Tür: Simülasyon Geliştirici: The Sims Studio Çıkış Tarihi: Açıklanmadı

Sims hayranlarını sevindirecek bir haberimiz var. Sims’in yeni oyunu The Sims 5’in net bir yayınlanma tarihi bulunmasa da PlayStation 5’te yer alacağı kesinleşti. Detaylı bilgi için oyun hakkındaki bilgileri derlediğimiz şu yazımıza bakabilirsiniz. 

Ultimate Fishing Simulator 2:

Tür: Simülasyon, Macera Geliştirici: MasterCode Çıkış Tarihi: Açıklanmadı

Bir başka simülasyon oyunu olan Ultimate Fishing Simulator 2’nin her ne kadar resmi bir yayınlanma tarihi bulunmasa da en geç 2020 yılında piyasa sürüleceği tahmin ediliyor. 

Vampire The Masquerade Bloodlines 2:

Tür: Aksiyon, RPG Geliştirici: Hardsuit Labs Çıkış Tarihi: 2020

Bir aksiyon rol yapma oyunu olan ve Hardsuit Labs tarafından geliştirilen Vampire The Masquerade Bloodlines 2 da PlayStation 5’de yer alacak. Oyunun bu yıl içerisinde çıkması bekleniyor. 

Warframe:

Tür: Aksiyon Geliştirici: Digital Extremes, Panic Button Games Çıkış Tarihi: Açıklanmadı

Halihazırda Steam’de PC üzerinden oynanabilen Warframe oldukça sadık bir oyuncu kitlesine sahip. Bilim kurgu ögeleriyle zenginleştirilmiş içeriğe sahip bir aksiyon oyunu olan Warframe de PlayStation 5’te yer alacak. Oyunun tıpkı PC’deki gibi PlayStation 5’te de ücretsiz olması bekleniyor.

Watch Dogs: Legion:

Tür: Aksiyon, Macera Geliştirici: Ubisoft Toronto Çıkış Tarihi: Açıklanmadı

Ubisoft’un geliştirdiği ve yayınladığı Watch Dogs’un son oyunu Legion da PlayStation 5’te yer alacak. Bir aksiyon ve macera oyunu olan Legion’un şu an için konusu bilinmiyor.

WRC (World Rally Championship) 9

Tür: Yarış Geliştirici:  Kylotonn Çıkış Tarihi: 3 Eylül 2020

Yarış severleri PlayStation 5’de DiRT 5 gibi bir başka oyun daha bekliyor: WRC 9.3 Eylül 2020’de yayınlanması planlanan araba yarışı türündeki bu oyun, grafikler konusunda eleştirilse de yarış kategorisinde oyunculara farklı bir deneyim sunuyor. 

Gothic Remake:

Tür: Savaş Geliştirici: THQ Nordic Çıkış Tarihi: 31 Aralık 2021

THQ Nordic tarafından geliştirilen Gothic Remake’in de PlayStation 5 oyunları arasında yer alacağı kesinleşti.

Nith’O Infinity Reborn:

Tür: Bilinmiyor Geliştirici: Bilinmiyor Çıkış Tarihi: Açıklanmadı

PlayStation 5’te olacağı kesinleşen son oyun ise Nith’O Infinity Reborn. Lakin oyuna dair şu an herhangi net bir bilgi bulunmuyor. 

sizlere sonteknolojiler.com farkıyla sunulmuştur

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.